ایران در پایان ۲۰۲۰ به اورانیوم لازم برای ساخت بمب اتم دست می‌یابد
ایران در پایان ۲۰۲۰ به اورانیوم لازم برای ساخت بمب اتم دست می‌یابد
بنیامین نتانیاهو با تاکید دوباره مبنی بر اینکه اسرائیل به رژیم ایران اجازه توسعه سلاح هسته‌ای را نخواهد داد ؛ گفت : من از همه کشور‌های غربی می خواهم مکانیسم ماشه را در سازمان ملل در مورد ایران فورا فعال کنند.

بهارستان آنلاین – ارتش اسرائیل مدعی شد که ایران تا پایان ۲۰۲۰ به اورانیوم لازم برای ساخت بمب اتمی دست می‌یابد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، ارتش رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده که ایران می‌تواند تا اواخر سال ۲۰۲۰ به میزان مورد نیاز اورانیوم غنی‌شده برای تهیه بمب اتمی دست پیدا کند. هم‌زمان با انتشار این گزارش بخش اطلاعاتی ارتش اسرائیل در روز سه‌شنبه ۲۴ دی، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همه کشور‌ها را به کشاندن ایران به شورای امنیت سازمان ملل فرا خواند.

به گزارش روزنامه‌های هاآرتص و جروزالم پست، و وب‌سایت‌های تایمز اسرائیل و وای نت، ارتش اسرائیل در عین حال ارزیابی کرده که ایران تا رسیدن به مرحله ساخت کلاهک بمب اتمی برای موشک، به دو سال دیگر زمان نیاز دارد.

ایران در حال حاضر اورانیوم را در سطح چهار درصد غنی می‌کند و ممکن است تا میانه سال جاری میلادی، درصد غنی‌سازی را به ۲۰ درصد برساند.

بخش اطلاعات ارتش اسرائیل احتمال داده است ایران با وجود گام‌هایی که در راستای کاهش تعهدات هسته‌ایش برداشته، آماده بازگشت به اجرای این تعهدات باشد.

بنیامین نتانیاهو در ارتباط با این گزارش و نیز در واکنش به اقدام روز سه‌شنبه سه قدرت اروپایی در «فعال کردن مکانیسم ماشه» علیه ایران مدعی شده: «رژیم ایران تصور می‌کند به سلاح هسته‌ای دست خواهد یافت؛ (اما) من دوباره تاکید می‌کنم که اسرائیل به رژیم ایران اجازه توسعه سلاح هسته‌ای را نخواهد داد».

نخست‌وزیر اسرائیل از «همه کشور‌های غربی» خواست «مکانیسم ماشه» را در سازمان ملل در مورد ایران «فورا فعال کنند».

دنی دنون، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، نیز روز سه‌شنبه تصمیم سه کشور اروپایی در مورد ایران را «درست» خواند و گفت: تنها ادامه فشار حداکثری ایران را از مسیرش بازخواهد داشت.

انتهای پیام /879