ایران متحد ماست
ایران متحد ماست
دبیر شورای امنیت روسیه هرگونه تلاش برای معرفی ایران به عنوان اصلی ترین تهدید امنیتی و به خصوص قرار دادن این کشور در کنار گروه تروریستی داعش ، را برای مسکو غیر قابل قبول ارزیابی کرد .

بهارستان آنلاین – روسیه قصد دارد بصورت کاملا آشکارا مواضعی قاطع در حمایت از متحد خود ایران در مقابل اقدامات تحریک امیز و اعمال فشارهای روزافزون آمریکا و متحدانش اتخاذ نماید

به گزارش بهارستان آنلاین ، روزنامه اینترنتی وزگلیاد روسیه در تحلیل امروز خود نوشت : اقدامات تحریک آمیز علیه ایران آمریکا را به بن بست کشانده است و افزایش اعمال فشارها و ادامه تهدیدات ، از جمله تهدید نظامی ، نتوانسته در عرصه بین المللی به نفع واشنگتن تمام شود و یا ایران را به زانو درآورد .مقامات تهران هم هشدار داده اند که اعمال تحریم های جدید امریکا ، از جمله دفتر مقام معظم رهبری ، دیگر به منزله پایان دیپلماسی بشمار می آید.

در چنین شرایطی روسیه نیز ظاهرا انتخاب خود را کرده است و از زبان نیکلای پاتروشییف دبیر شورای امنیت خود به امریکا گوشتزد کرده که ایران متحد مسکو در منطقه بشمار می رود و واشنگتن باید از اقدامات تحریک آمیز علیه تهران دست بردارد.

روز گذشته در آستانه دیدار احتمالی ولادیمیر پوتین با دونالد ترامپ در حاشیه نشست سران گروه بیست در ژاپن ، مذاکرات بسیار مهمی بین پاتروشییف و جان بولتون و میر بن شابات همتایان آمریکایی و اسرائیلی وی در فلسطین اشغالی انجام گرفت و همانطور که انتظار می رفت اوضاع پیرامون ایران در مرکز مذاکرات قدس قرار داشت ، چراکه این مسئله برای دو طرف امریکایی و اسرائیلی بسیار اهمیت داشت.

در چنین شرایطی دبیر شورای امنیت روسیه اظهارات بی سابقه ای در دفاع از مواضع ایران در مقابل اتهامات وارده از سوی آمریکا و متحدانش به زبان آورد.

دبیر شورای امنیت روسیه هرگونه تلاش برای معرفی ایران به عنوان اصلی ترین تهدید امنیتی و به خصوص قرار دادن این کشور در کنار گروه تروریستی داعش ، را برای مسکو غیر قابل قبول ارزیابی کرد .

وی همچنین برای نخستین بار اعلام کرد که بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه ، پهباد سرنگون شده آمریکایی در حریم هوایی ایران قرار داشته است.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه همچنین یادآور شد که نباید تا قبل از روشن شدن نتیجه تحقیقات ، ایران را به دست داشتن به حمله به تانکرهای نفت کش در دریای عمان متهم کرد ، به گفته وی روس ها هیچ شواهدی دال بر اینکه این حمله توسط اژدر یا مین زیر آبی ایران صورت گرفته باشد در اختیار ندارد.

به نوشته این روزنامه ، این واقعیت که وی ایران را متحد روسیه در منطقه نامیده ، ارسال علامت بسیار مهمی برای آمریکا و اسرائیل است . پیش از این مقامات مسکو به طور دقیق هرگز از ایران بعنوان متحد خود نام نبرده بودند و صرفا گفته می شد که ایران و روسیه همکاری نزدیکی در سوریه دارند.

انتهای پیام /246