ایران هراسی یک تصور واهی است / روابط دوجانبه بین ایران و عربستان روند مثبتی را طی کرده است
ایران هراسی یک تصور واهی است / روابط دوجانبه بین ایران و عربستان روند مثبتی را طی کرده است
جمهوری اسلامی ایران نه‌تنها برای هیچ کشوری در منطقه خطر نیست، بلکه عامل بسیار مهمی در مبارزه با تروریسم و حفظ امنیت منطقه است.

بهارستان آنلاین – نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: غرب حتی اگر به ظاهر از توافق بین ایران و عربستان استقبال کند، اما سیاست آنها تفرقه و عدم برقراری رابطه خوب بین ایران، کشورهای منطقه و جهان اسلام است.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ دکتر علاءالدین بروجردی رئیس اسبق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادوار مجلس شورای اسلامی بر نگاه مثبت کشورمان نسبت به توسعه روابط با کشورهای همسایه و جهان اسلام تاکید کرد و گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران از ابتدا داشتن رابطه خوب با همه همسایگان و کشورهای جهان اسلام بوده است.

وی ادامه داد: عربستان نیز به خاطر وجود حرمین شریفین در این کشور و همچنین ارتباطی که باید به طور طبیعی خوب باشد، نقش ویژه‌ای در این سیاست دارد.

دکتر بروجردی تصریح کرد: روابط دوجانبه بین ایران و عربستان با وساطت نخست وزیر عراق در مجموع روند مثبتی را طی کرده است.

نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: همانطور که وزیر محترم امور خارجه نیز اعلام کردند، به نظر می‌رسد با توجه به مجموعه شرایط منطقه، این رویداد بتواند به نفع منافع ملی دو کشور و جهان اسلام باشد.

وی همچنین در خصوص نقش دو کشور در تامین امنیت منطقه تاکید کرد: طبیعتاً با توجه به نقشی که جمهوری اسلامی ایران از یک طرف و عربستان در طرف دیگر ایفا می‌کند، رابطه منطقی بین دو کشور می‌تواند تاثیر مثبتی در کل منطقه داشته باشد.

دکتر بروجردی همچنین در خصوص جنگ تحمیلی علیه ملت یمن نیز گفت: ما پیوسته طرفدار حل مشکل یمن بودیم و همواره بر مذاکرات یمنی – یمنی برای پایان محاصره، جنگ و عملیات علیه مردم مظلوم این کشور که بیش از ۶ سال در محاصره هستند، تاکید کردیم.

این کارشناس مسائل بین‌الملل همچنین در خصوص واکنش احتمالی غرب به حصول توافق بین ایران و عربستان نیز گفت: صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها، همواره سیاستشان تخریب روابط کشورهای اسلامی بوده است. حتی اگر به ظاهر از این رویداد استقبال کنند، اما سیاست آنها تفرقه و عدم رابطه خوب بین ایران و کشورهای اسلامی است.

دکتر بروجردی در پایان ادامه داد: غرب از طریق همین ایران هراسی کاذب و غیر واقعی سلاح بیشتری می‌فروشد و پایگاه‌های نظامی بیشتری می‌گیرد در صورتی که این یک تصور واهی است.

انتهای پیام/3827

  • منبع خبر : مهر