ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی‌کند
ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی‌کند
وزیر خارجه کشورمان گفت تا وقتی آمریکا به تعهدات برجام احترام نگذارد، ایران سر میز مذاکره با ترامپ نمی‌نشیند.

بهارستان آنلاین – محمد جواد ظریف در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان با اشاره به خروج دولت ترامپ از برجام گفت: ایراه هیچ تمایلی به مذاکره با کسانی که زیر تعهدهایشان زده‌اند، ندارد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، وزیر خارجه کشورمان همچنین اعلام کرد که ایران تحت فشار مذاکره نخواهد کرد و تسلیم تهدیدهای آمریکا نخواهد شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با تاکید بر اینکه نمی‌توانید ایرانی را تهدید کنید و انتظار داشته باشید با شما تعامل کنند ، خاطر نشان کرد : مذاکره با ترامپ تنها زمانی میسر خواهد بود که ایالات متحده در عمل نشان دهد که برای ایران احترام قائل است.

در همی رابطه حسین امیرعبداللهیان، معاون سابق وزارت امور خارجه و دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌المللی به سی‌ان‌ان گفته بود اگر دونالد ترامپ فکر می‌کند با آوردن ناو و از موضع برتر می‌تواند با ایران مذاکره کند، در اشتباه است.

امیرعبداللهیان ترامپ را فاقد تعادل خوانده و افزوده بود: رئیس جمهور آمریکا به گمان خود فکر می‌کند که از طریق تحریم‌ها، تفنگی را به سوی ایران نشانه رفته است و سعی دارد که اقتصاد ایران را فلج کند. این‌ها همه توهمات اوست. حال می‌خواهد ما با او تماس بگیریم؟ این رئیس جمهور دیوانه است.

عبدالهیان شرط مذاکره با آمریکا را بازگشت دولت ترامپ به برجام ذکر و گفته است : ترامپ زمانی می‌تواند خواهان مذاکره تلفنی با ایران شوند که از زبان زور و تهدید استفاده نکنند. وی زمانی می‌تواند خواهان تماس با ما شود که به توافق هسته‌ای بازگردد.

انتهای پیام /163