اینکه گفته می شود اگر چای را با خرما بخوریم قند خون می گیریم صحت علمی ندارد
اینکه گفته می شود اگر چای را با خرما بخوریم قند خون می گیریم صحت علمی ندارد
اینکه خرما برای افراد دیابتی خوب است یا ضرر دارد بستگی به وضعیت کنترل قند خون آن فرد دارد.

عضو انجمن تغذیه آمریکا گفت: توت فرنگی با اینکه طعم بسیار شیرینی دارد اما تحقیقات نشان داده قند خون را به مقدار کمی بالا می برد.

به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ دکتر حسین جزایری عضو انجمن تغذیه آمریکا  اظهار کرد: توت فرنگی با اینکه طعم بسیار شیرینی دارد اما تحقیقات نشان داده قند خون را به مقدار کمی بالا می برد.

وی در همین ارتباط بیان کرد: توت فرنگی به گونه ای است که نسبت به پرتقال، سیب، خرما، کشمش، انجیر خشک و بسیار دیگری از مواد خوراکی بسیار بهتر است و بسیار کمتر قند خون را افزایش می دهد.

عضو انجمن تغذیه آمریکا تصریح کرد: البته افرادی که دارای دیابت هستند حتما باید مراقب باشند که قند خون آنها در محدوده کنترل شده باشد و نباید بیش از حدی که توسط متخصصین تغذیه توصیه می شود از توت فرنگی مصرف کنند.

وی در ادامه با طرح این سوال که خرما برای افراد دیابتی خوب است یا ضرر دارد؟ عنوان کرد: در پاسخ به این سوال باید ببینیم وضعیت کنترل قند خون آن فرد به چه نحوی است.

جزایری خاطرنشان کرد: اگر قند خون دو ساعت پس از وعده ناهار و یا دو ساعت پس از وعده شام بالا باشد یک طور عمل می کنیم و اگر کنترل شده باشد به طور دیگری عمل خواهیم کرد. نکته مهم در این مسئله این است که ما چند گرم خرما را می خواهیم مصرف کنیم

وی در تشریح سخنان خود یادآور شد: در حالت کلی بر اساس جدولی که با همکاری پرفسور برندمیلر از دانشگاه سیدنی منتشر شده خرماها تاثیری متوسط به بالا در قند خون دارند یعنی 60 گرم خرما بین 14 تا 22 است که بستگی به نوع خرمایی دارد که مصرف می شود.

عضو انجمن تغذیه آمریکا در پاسخ به این سوال که اگر چای را با خرما بخوریم قند خون می گیریم؟ گفت: این مسئله صحت علمی ندارد.

انتهای پیام/5285

  • منبع خبر : خبرگزاری علم و فناوری