این نظام مدیریتی پاسخگو به مسائل کشور نیست/این ساختار آلوده و فسادآفرین است/ با عزل یک مدیر مشکل حل نمی‌شود
این نظام مدیریتی پاسخگو به مسائل کشور نیست/این ساختار آلوده و فسادآفرین است/ با عزل یک مدیر مشکل حل نمی‌شود
حداقل پنجاه پارک علم و فن آوری و چندین هزار استارتاپ به دست جوانان شکل گرفته است. این جبهه می تواند بر محیط ایران اسلامی و دستگاه حکمرانی اثرگذار باشد.

بهارستان آنلاین – امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: بدون شکل گیری یک نظام سیاسی مقتدر و کارآمد و با حضور و مشارکت آحاد جامعه و مبتنی بر مبانی روشن وحیانی راه برای شکل گیری جامعه ای که در انتظار انبیاء الهی است فراهم نخواهد شد.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ امام جمعه موقت تهران در خطبه اول خود با اشاره به نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر شایسته سالاری را یکی از مهمترین و اصلی ترین زیرساخت‌های لازم برای تحقق نظام سیاسی اسلامی دانست.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد امام جمعه تهران در خطبه دوم با اشاره به مذاکرات ایران و کشورهای اروپایی، از مدیران این کشورها خواست، منافع کشور خود را به منافع رژیم صهیونیستی گره نزنند چرا که هر تحلیلگری می داند که در آینده نزدیک رژیم اسرائیل در منطقه فلسطین حضور نخواهد داشت.

وی افزود: حاکمان و مدیران این کشورها می دانند اما توجه داشته باشند، امروز به دلیل استراتژی خشونت که رهبری سیاسی آمریکا را تحت الشعاع قرار داده و نمونه روشن آن را در فلسطین و سوریه و یمن و افغانستان مشاهده می کنیم، و شکست این استراتژی در دنیای امروز و حجم فوق العاده تناقضات در سیاستگذاری برنامه های استراتژیک راهبری آمریکا و ناتوانی پنتاگون و دستگاه نظامی آمریکا در سرکوب مسلمانان و حرکتهای مردمی در سطح جهان، شاهد کاهش قدرت نرم و غیرملموس این کشور هستیم.

دولت‌های اروپایی منافع خود را فدای اسرئیل نکنند/ با عزل یک مدیر مشکل صنعت خودروسازی حل نمی‌شود/ این ساختار اقتصادی فسادزا است

حجت الاسلام ابوترابی فرد خطاب به سران کشورهای اروپایی گفت: شما امروز با چنین آمریکایی رویارو هستید. این آمریکا، آمریکایی است که شکست سیاستهای او در منطقه جنوب غربی آسیا فراروی جامعه جهانی قرار دارد. منافع ملت خود را قربانی منافع نامشروعی حاکمان آمریکا نکنید. منافع ملت اروپا را قربانی منافع نامشروع رژیم صهیونیستی نکنید. هر تحلیلگری می داند که در آینده نزدیک رژیم اسرائیل در منطقه فلسطین حضور نخواهد داشت. منافع ملتهای اروپایی را با رژیمی که تار و پود آن فرو ریخته گره نزنید.

امام جمعه تهران تصریح کرد: منافع ملتهای اروپایی با منافع ملتهای آسیایی گره خورده است. امنیت جنوب غربی آسیا یعنی امنیت اروپا و امروز ایران اسلامی است که با اقتدار پاسدار این امنیت است. اگر ظرفیت و اقتدار سیاسی و دفاعی و علمی و توانایی های محور مقاومت نبود اروپا در معرض ناامنی‌های سخت قرار داشت. این اقتدار ایران و محور مقاومت بود که داعش را نابود و یک سیل ویرانگر را از حرکت به سوی اروپا بازداشت. قدر شناس باشید و منافع ملتهای خود را ببنید.

حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: یکی از واقعیتهایی که رهبر فرزانه انقلاب بر آن تاکید دارند توسعه علمی و توسعه دانش و فن آوری در کشور است. اصولا قدرت محصول علم و دانش است.

وی با اشاره به آیاتی از سوره علق افزود: خداوند قرائت و قلم و دانش را در قرآن با هم گره زده و به دست توانای خدا، انسان قدرت به دست گرفتن قلم را دارد و قلم رمز انباشته شده دانش و تولید علم است. خداوند می‌فرماید «عَلَّمَ الْإِنْسانَ ما لَمْ یَعْلَمْ».

حجت الاسلام ابوترابی فرد تصریح کرد: ناگهان در این سوره می فرماید: کَلَّا إِنَّ الْإِنْسَانَ لَیَطْغَىٰ؛ یعنی دانش، خلق قدرت می کند و انسان دست یافته به قدرت طغیان می کند. لذا باید دانش و علم با تربیت الهی گره بخورد و الا راه برای استکبار، استثمار و سلطه بر دیگران هموار می شود.

امام جمعه تهران تصریح کرد: ریشه قدرتهای سیاسی و اقتصادی در دانش و علم نهفته است. کشورهایی که امروز خود را مقتدر می بینند در سایه دانش و علم در این جایگاه نشسته اند. تنها راه برای رسیدن به قدرت، توسعه علمی است. رئیس جمهور امروز بر واژه ایران قوی تاکید می کند. تنها راهی که ایران را به قدرت می رساند حرکت علمی و دستیابی به مرزهای دانش و قرار گرفتن در صف نخست تولید علم و تبدیل ایران به مرجع علمی آینده جهان است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: در این عرصه مجامع علمی و دانشگاهی و نخبگان نقش کلیدی دارند. مطالبه رهبری هوشمند، اینده نگار و آینده ساز، همین است.

برای رسیدن به اقتدار باید سختی ها را تحمل کرد

امام جمعه تهران خطاب به مردم ایران افزود: شما امروز دچار سختی های شکننده ای هستید ولی استقامت را در برابر جامعه جهانی به نمایش گذارده اید. رهبر دوراندیش به ایران مقتدر فکر می کنند و برای رسیدن به این آینده نمی توان سختی ها را تجربه نکرد. دفاع مقدس و اقتدار دفاعی امروز و بسیج و سپاه و نیروی دریایی راهبردی و ارتش محصول ایستادگی و مقاومت و جانبازی و شهادت و اسارت هستند.

حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: رهبری از جامعه علمی و دانشگاهی و مدیران و برنامه ریزان کشور خواستند که راه را برای دستیابی نسل جوان نخبه علمی کشور، به دانشهای نوظهور هموار کنند. فن آوری های نوظهور ثمره گره خوردن چهار فن آوری نانو، زیستی، اطلاعات و ارتباط و شناختی است. سالهاست که سکاندار نظام بر این چهار فن آوری تاکید دارد. با گره خوردن حداقل دو فنآوری از این چهار فنآوری، با محصولات جدید و پیچیده تری روبرو می شویم که به نیازهای انسان بهتر پاسخ می دهند.

وی افزود: حداقل پنجاه پارک علم و فن آوری و چندین هزار استارتاپ به دست جوانان شکل گرفته است. این جبهه می تواند بر محیط ایران اسلامی و دستگاه حکمرانی اثرگذار باشد. رسالت رئیس جمهور و وزراء صنعت و آموزش عالی و دستگاههای کلیدی این است که راه را برای حضور فنآوری های نوظهور در عرصه مدیریتی کشور هموار کنند. آنگاه ما با یک تحول روبرو می شویم.

امام جمعه تهران تصریح کرد: شرکتهای بزرگ خودروسازی کشور با این مقوله ها تقریبا بی گانه هستند. از یک نظام مدیریتی که خطاهای راهبردی دارد نمی شود انتظار تحول داشت.

وی خطاب به وزیر صنعت گفت: با عزل یک مدیر هیچ مساله ای در شرکتهای بزرگ حل نمی شود. این ساختار آلوده و فسادآفرین است. این نظام مدیریتی پاسخگو به مسائل کشور نیست. ما باید در مسیر یک تحول قدم برداریم. باید شرکتهای دولتی با نظارت به بخش خصوصی واگذار شود و مدیران عاقل و بالغ در بدنه دولت قرار بگیرند. این بدنه سنگین دستگاه بزرگ اجرایی و مدیریتی و اقتصادی ، فسادزا است.

انتهای پیام/4049

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین