بازار روسیه یکی از بازارهای پر پتانسیل برای صادرات محصولات نمایشگاه بین اللمللی صنعت ساختمان است
بازار روسیه یکی از بازارهای پر پتانسیل برای صادرات محصولات نمایشگاه بین اللمللی صنعت ساختمان است

برگزاری نمایشگاه ساختمان ۱۴۰۲ می تواند گامی مهم در راستای تحقق توسعه پایدار و رشد صنعت ساختمان به شمار آید.

دکتر پیمان سرپاس معاون اقتصادی سیاست خارجی روسیه در ایران و هیات همراه وی از بیست و سومین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان دیدن کرد.

دکتر پیمان سرپاس در حاشیه دیدار از نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار «بهارستان آنلاین»با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت راه و ساختمان، گفت: امروزه صنعت ساختمان به عنوان یکی از حوزه‌های حیاتی اقتصاد هر کشور، باید نقش کلیدی در توسعه شهرها و زیرساخت‌ها و همچنین ایجاد شغل ایفا کند که متاسفانه این امر با توجه به شعار دولت سیزدهم هنوز در کشور ما اجرایی نشده است.

معاون اقتصادی سیاست خارجی کشور روسیه در ایران با اشاره به چالش های این صنعت از جمله اعمال تحریم‌های ظالمانه، کمبود نیروی تخصصی، مشکلات مالی و اقتصادی واحدهای صنعتی؛ گفت: با توجه به اهمیت این صنعت، برگزاری نمایشگاه ساختمان ۱۴۰۲ می تواند گامی مهم در راستای تحقق توسعه پایدار و رشد صنعت ساختمان به شمار آید.

دکتر سرپاس مشاهده‌ی آخرین توانمندی ها و فناوری‌های نوین محصولات صنعت ساختمان را از مهمترین مزایای  این نمایشگاه برشمرد و خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری اینگونه نمایشگاه ها باید برای ایجاد فرصت‌های جدید کسب و کار ، امکان یافتن مشتریان جدید و همکاران تجاری برای شرکت‌ها و بهبود وضعیت کسب و کار به شمار آید تا انشالله در سایه برگزاری این چنین رویدادهایی بتوانیم تحولی اساسی در این صنعت در کشور به وجود آوریم.

وی در پایان بازار روسیه را یکی از بازارهای پر پتانسیل برای صادرات برشمرد و تصریح کرد: امروز با توجه به اعمال تحریم های ظالمانه ای که بر کشور ما اعمال می گردد ضروری است که ما بازارهایی را پیدا کنیم که بتوانیم محصولات خود را صادر کنیم. همچنین با توجه به شرایط، توافقات و امکاناتی بین یک بانک ایرانی و یک بانک روسیه فراهم شده است، عملا یک نوع سوئیف بدون دخالت خزانه‌داری آمریکا ایجاد شده است تا پول بین دو کشور منتقل شود؛ بنابراین به اعتقاد بنده فرصت خوبی فراهم شده است تا با برگزاری چنین نمایشگاه هایی بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده نماییم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین