اعلام بازگشت آمریکا به برجام در روز جمعه
اعلام بازگشت آمریکا به برجام در روز جمعه
اعلام سیاست از سوی بایدن تنها کافی نیست. تنها صدور فرمان اجرایی توسط بایدن، ایران را متقاعد خواهد کرد که گام های هسته ای خود را برگرداند.

بهارستان آنلاین – یک خبرنگار آمریکایی به نام لارا روزن در خبرنامه خود تحت عنوان «دیپلماتیک» نوشت: ممکن است جو بایدن رئیس جمهور آمریکا  از قصد خود برای بازگشت  به برجام در طی سخنرانی اش در کنفرانس مونیخ در روز جمعه سخن بگوید.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ جو بایدن قرار است در  سخنرانی مجازی در کنفرانس امنیت جهانی در ساعت 11:15 ظهر به وقت واشنگتن سخنرانی کند و همچنین وی قرار است تا  در نشست سران گروه هفت که توسط بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس میزبانی می شوند نیز حضور یابد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز گذشته با رئیس جمهور روحانی گفتگو کرد و از علاقمندی کشورش برای حفظ برجام سخن گفت. او همچین از تهران خواست که سیگنال مثبتی برای حل و فصل دیپلماتیک این مسئله ارسال کند.

یک منبع آگاه نیز  گفت که دولت آمریکا ظاهرا در بحث سیاستی که در قابل ایران اتخاذ کرده، در شرایط توقف قرار گرفته است. این منبع افزود که تنها صدور فرمان اجرایی توسط بایدن و احکام اقتصادی در این رابطه، ایران را متقاعد خواهد کرد که گام های هسته ای خود را برگرداند.

وی گفت: اعلام سیاست تنها کافی نیست، چراکه آن وقت دولت ایران فضای مانور برای عدم توقف پروتکل الحاقی نخواهد داشت.

انتهای پیام/2586