افزونه جلالی را نصب کنید. Monday, 29 May , 2023
پ
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ؛

باید با فضای سیاه‌نمایی و منفی‌نگری در جامعه برخورد شود/ابرچالش سال ۱۴۰۲ مسائل معیشتی و اقتصادی مردم است

باید با فضای سیاه‌نمایی و منفی‌نگری در جامعه برخورد شود/ابرچالش سال ۱۴۰۲ مسائل معیشتی و اقتصادی مردم است
باید با فضای سیاه‌نمایی و منفی‌نگری در جامعه برخورد شود/ابرچالش سال ۱۴۰۲ مسائل معیشتی و اقتصادی مردم است
سیاست خارجی پیوند با جهان است. امروز هیچ اقتصادی نمی‌تواند به سمت منزوی ادامه حیات دهد، بلکه اقتصاد، فرهنگ، سیاست با هم پیوند و گره خورده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  گفت: امروز زمان نادرشاه افشار، قاجاریه و قبل آن نیست که بخواهید هر رفتاری با ملت انجام دهید و بعد توقع داشته باشید در روابط بین‌الملل اثر نگذارد. شما هر رفتاری در داخل انجام دهید رصد و منعکس می‌شود. هر فرد یک رسانه است و با در دست داشتن یک موبایل به صورت آنلاین آن را در جهان پخش می کند. البته ممکن است خیلی از این موارد نادرست منعکس شود، اما به هرحال آثار خود را در رابطه با جهان، سازمان‌ها و سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  گفت:  علی رغم ظرفیت عظیمی که کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی دارد، ارتباطات اقتصادی ما با اقتصاد بین‌الملل محدود شده و درآمدهای ارزی و درآمدهای کلی کشور به دلیل تحریم‌ها کم شده است. به نظرم در داخل نیز اضافه کاری، ریخت و پاش و بی‌نظمی مالی عجیبی وجود دارد. این سه عامل باعث شده است تا در کنار مدیریت ضعیف بعضی از دستگاه‌ها شرایط به‌گونه‌ای باشد ما نتوانیم در معیشت و روزمره مردم شامل مسکن، کار، رفاه، امور مربوط به زندگی که هر شخصی در آن سروکار داشته باشد، تأمین لازم را انجام دهیم.

وی ادامه داد:‌ ما چالش‌های دیگری هم پیش رو داریم؛ مسأله بازنشستگان، بلاتکلیفی نیروهای استخدامی، تنش‌های اجتماعی و بلاتکلیفی عرصه حریم خصوصی مردم و مسائل اجتماعی که هر کسی از هر جایی می‌آید سعی می کند این حریم را محدود کند و آن را طبق شریعت اعمال می کند، از دیگر چالش هاست. از طرفی، ما فضای سیاه‌نمایی و منفی‌نگری در جامعه داریم که حتی کارهای مثبت هم دیده نمی‌شود؛ یعنی فضا به گونه‌ای شکل گرفته است که اگر کار مثبت و ارزشمندی انجام شود، دیده نمی‌شود که باید برای این چالش عمده فکر و تبیین کنیم.

سال جدید در عرصه سیاست خارجی با چالش‌های کمتری روبرو هستیم

رحیمی جهان‌آبادی در خصوص چالش پیش رو در حوزه سیاست خارجی گفت: سیاست خارجی با روال تنش زدایی در منطقه و همچنان تداوم گفتگوهای اتمی که در پیش گرفته است و نیز ادامه دارد من فکر می کنم سال جدید در عرصه سیاست خارجی با چالش‌های کمتری رو به رو باشیم.

نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با رابطه دولت و مجلس در سال جدید افزود: اکثریت در مجلس هم‌فکر با دولت هستند. به خصوص اینکه از آیت الله رییسی برای ورود به ریاست جمهوری دعوت کردند و امروز هم حمایت می‌کنند، اما هر چقدر که زمان می‌گذرد چالش‌ها بیشتر شده و فکر می‌کنم در سال جدید روابط بین مجلس و دولت پرچالش خواهد بود. هر چقدر که به اواخر عمر مجلس نزدیک می‌شویم؛ مطالبات مانده مردم به نمایندگان فشار وارد می‌کند و نمایندگان به وزارت‌خانه‌ها منتقل می‌کنند و این باعث می‌شود در سال جدید آرامش ماه‌های قبل و روزهای آغاز دولت وجود نداشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص شعارهایی که دولت آیت الله رئیسی در اوایل عمر کاری خود مبنی بر گره نزدن زندگی مردم به سیاست خارجی سر داد، گفت: همه طیف‌‌ها و جناح‌ها در کشور شعارهای بسیاری دادیم؛ اداره کردن حکومت‌ها مجموعه‌ای از عوامل علل و پیوندها است. پیوند سیاست‌خارجی با اقتصاد با فرهنگ، اجتماع، امور داخل بین‌الملل این‌ها دست کسی نیست که بگوید نمی‌خواهم سیاست داخلی با سیاست خارجی پیوند بخورد! سیاست خارجی ادامه سیاست داخلی است؛ سیاست خارجی پیوند با جهان است. امروز هیچ اقتصادی نمی‌تواند به سمت منزوی ادامه حیات دهد، بلکه اقتصاد، فرهنگ، سیاست با هم پیوند و گره خورده است. حال ممکن است در عرصه انتخابات عده‌ای شعار دهند که ما این و آن را با هم پیوند نمی‌زنیم، ولی در عمل آنچه که اتفاق می‌افتد، اظهار نظر یک تریبون، سفر یک مقام خارجی، احیاء روابط، تنش در روابط خارجی و… هر کدام آثار خود را در سیاست‌های مختلف نشان می‌دهد. کما اینکه یک رفتار نادرست با مردم هم آثار خود را در اقتصاد و روابط بین الملل نشان می‌دهد.

اساسی‌ترین اصلی که در حکومت باور مردم را برمی‌گرداند صداقت است

نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که امروز شما به عنوان نماینده مجلس چه کاری باید انجام دهید که باور مردم برگردد؟ گفت: مهمترین اصلی که در حکومت باور مردم را برمی‌گرداند «صداقت» است. ما باید با مردم صادقانه صحبت کنیم مردم تفاوت بین کار سیاسی و کار صادقانه را متوجه می‌شوند.

رحیمی جهان آبادی یادآور شد: بیشتر مواقعی که با وزرا صحبت می‌کنیم نکاتی را بیان می‌کنند. مثلا این کار، پروژه و اعتبارات به دلایلی قابل تأمین نیست. می‌گوییم چرا این را به مردم نمی‌گویید؟ می‌گویند، دشمن سوءاستفاده میکند! به نظر من زمانی دشمن سواستفاده می‌کند که واقعیت به مردم گفته نشود و دشمن بتواند روایت خود را قالب کند. اگر ما با مردم صادقانه رفتار کنیم و آن‌ها روایت ما بپذیرند، حال دشمن هر چقدر که می‌خواهد تبلیغات کند آیا می‌تواند روی مردم اثر منفی بگذارد؟ نه.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: وقتی ما  واقعیت را بیان نمی‌کنیم و یکسری نکات را بنا به مصلحت از مردم پنهان می کنیم و فکر می کنیم  که مردم نامحرم هستند، نتیجه‌اش این می شود  که در هر کجای عالم از طریق رسانه هر دروغی را می‌بافند و آن روایت قالب می‌شود و بعد در حوزه انفعال قرار می‌گیریم و دائم باید دفاع کنیم! در صورتی که در کشور با این همه رسانه باید روایت خود را بگویی و آن را بقبولانی و آن حرف به قدری صادقانه باشد که مردم آن را سند بدانند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : جماران

برچسب ها

چرا با وجود تولید انحصاری لوازم خانگی قیمت آنها اقتصادی نیست؟ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
واکاوی مشکلات صنعت لوازم خانگی؛

چرا با وجود تولید انحصاری لوازم خانگی قیمت آنها اقتصادی نیست؟

با توجه به انحصاری بودن تولید این محصولات در کشور و عدم واردات کالاهای تولیدی مشابه باید علت چرایی اینکه چرا تولیدات اینگونه محصولات اینقدر در کشور گران تمام می شود باشیم.

حوزه نسبت به موضوع عفاف و حجاب حساس است ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تاکید کرد:

حوزه نسبت به موضوع عفاف و حجاب حساس است

باید به مطالبات مردم انقلابی در حوزه عفاف و حجاب توجه شود.

در مردادماه ۱۴۰۱ میانه نرخ تورم ۸۶ درصد بوده اما بانک مرکزی و مرکز آمار نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه را ۴۶ و ۵۱ درصد اعلام کردند ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
آمارهایی که احساسش کمی سخت است؟

در مردادماه ۱۴۰۱ میانه نرخ تورم ۸۶ درصد بوده اما بانک مرکزی و مرکز آمار نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه را ۴۶ و ۵۱ درصد اعلام کردند

تفاوت در نرخ تورم احساس شده و نرخ تورمی اعلامی نهاد‌های رسمی در میان مدت خدشه جدی به اعتماد مردم به آمار‌های رسمی کشور وارد می‌کند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.