باید برای انتقاد مردم گوش شنوا داشت/افزایش قیمت ها و کاهش ارزش پول ملی مردم را به شدت آزار می‌دهد
باید برای انتقاد مردم گوش شنوا داشت/افزایش قیمت ها و کاهش ارزش پول ملی مردم را به شدت آزار می‌دهد
در این قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است که می‌بایست برنامه‌ریزی بهتری می‌شد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار معاون اول رئیس جمهور تاکید کردند: با توجه به افزایش درآمدهای دولت، مردم انتظار دارند که در سفره‌های خود آن را احساس کنند.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حضرت آیت الله مکارم شیرازی مرجع بزرگ عالم تشیع در دیدار دکتر مخبر با اشاره به تلاش دولت در حل مشکلات کشور اظهار داشتند: امروز کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت کالاها مردم را به شدت آزار می‌دهد. با توجه به افزایش درآمدهای دولت، مردم انتظار دارند که در سفره‌های خود آن را احساس کنند.

ایشان با اشاره به اینکه برخی از تجار و کسبه از افزایش قیمت ارز سوء استفاده می‌کنند، افزودند: باید دولت نظارت کاملی بر بازار داشته باشد، به محض افزایش نرخ دلار، برخی از کسبه با اینکه اجناس را به نرخ ارز پایین تهیه کردند، ولی به قیمت روز محاسبه کرده و می‌فروشند که واقعاً بی‌انصافی است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی درباره دریافت سود توسط نظام بانکی کشور و ورود گسترده‌ی کالا به صورت قاچاق به کشور گفت :  این موارد از مشکلات سیستم اقتصادی کشور است که باید دولت نسبت به اصلاح آن اهتمام ویژه داشته باشد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث موجود در کشور اشاره کرده و افزودند: در این قضایای اخیر بخشی از مشکلات متوجه برخی تصمیم‌گیری‌های غلط است که می‌بایست برنامه‌ریزی بهتری می‌شد.

این مرجع بزرگ عالم تشیع  ادامه دادند: در طرف مقابل برخی توطئه‌گران یا افراد فریب‌خورده نیز اقدام به آتش‌زدن و تخریب و ریختن خون بی‌گناهان می‌کنند که باید با جدیت با آن مقابله شود، البته باید برای انتقادها گوش شنوا داشت و موقعیت مناسبی برای اظهار صحیح آن فراهم کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در مسأله‌ی حجاب نیز اظهار داشتند: باید با کار فرهنگی مسأله‌ی حجاب را حل کرد، نه با فشار.

ایشان در پایان این دیدار خبررسانی سریع و به موقع را از اولویت‌های مهم دولت برشمرده و خواستار تقویت آن شدند.
در ابتدای این دیدار دکتر مخبر گزارشی از وضعیت کشور و عملکرد دولت ارائه داد.

انتهای پیام/6148

  • منبع خبر : روایط عمومی دفتر حضرت آیت الله مکارم شیرازی