باید برای دستیابی به بازار کشاورزی کشورهای اوراسیا با پویایی حرکت کنیم
باید برای دستیابی به بازار کشاورزی کشورهای اوراسیا با پویایی حرکت کنیم
به دنبال تجارب کسب شده در حوزه روابط با غرب به ویژه طی یکی دو سال اخیر، ارتباط با شرق بهترین زمینه و فرصت برای کشورمان ایران است.

بهارستان آنلاین – نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی گفت : به دنبال تجارب کسب شده در حوزه روابط با غرب به ویژه طی یکی دو سال اخیر، ارتباط با شرق بهترین زمینه و فرصت برای کشور ایران است.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ رحمت اله نوروزی درباره ضرورت استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی با توجه به‌ پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای اظهار داشت: الحمدلله با برگزاری اجلاس سازمان همکاری شانگهای در تاجیکستان حرکتی خوب انجام شد تا با توجه به همسایگی استانهای شمالی شامل مازندران، گیلان، گلستان بتوانیم مرکز ثقل صادرات محوری به کشورهای اوراسیا باشیم.

وی افزود: به دنبال تجارب کسب شده در حوزه روابط با غرب به ویژه طی یکی دو سال اخیر، ارتباط با شرق بهترین زمینه و فرصت برای کشور ایران است که امیدواریم وزیر جهاد کشاورزی و مدیران مربوطه بتوانند برنامه‌های خوبی را در این راستا تبیین کنند.

نوروزی تصریح کرد: در حال حاضر محصولات گلخانه ای استان مازندران در روسیه بازار خوبی دارد و باید بر مبنای نیازمندی های کشورهای اوراسیا برنامه ریزی مناسبی انجام شود تا بتوانیم بازار آن محصولات را بدست گیریم.

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تامین نیازمندی کشورهای اوراسیا در حوزه کشاورزی هم باعث افزایش نقاط قوت بخش کشاورزی هم رونق اقتصاد و کسب و کار و هم باعث ایجاد اشتغالزایی می شود برهمین مبنا اراده ای جدی، انجام برنامه ریزی به صورت برنامه محور و اعتماد به نخبگان، متخصصان و کارشناسان بخش کشاورزی ضروری است.

نوروزی در پایان تصریح کرد: در واقع باید در حوزه کشاورزی، سند آمایش را بر مبنای نیازهای کشورهای اوراسیا از جمله تاجیکستان، ترکمنستان، ارمنستان و قزاقستان تدوین کنیم.

انتهای پیام/3737

  • منبع خبر : مرصاد