باید به داد صنعت برسیم تا واحدهای تولیدی بیشتری تعطیل نشود
باید به داد صنعت برسیم تا واحدهای تولیدی بیشتری تعطیل نشود
بانک ها بدون توجه به شرایط کشور نه تنها از پرداخت تسهیلات خودداری می کنند بلکه به دنبال استرداد وام های پرداختی گذشته در شرایط کنونی نیز هستند.

بهارستان آنلاین -عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن انتقاد از قصور بانک مرکزی در ارائه تسهیلات به بخش صنعت و معدن ؛ گفت : اگر به داد صنعت نرسیم، واحدهای تولیدی که با ۴۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند، نیز تعطیل خواهند شد.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  با اشاره به روز ملی صنعت و معدن و اقدامات لازم برای رونق تولید، گفت: اگر چرخش صنعت بچرخد، بسیاری از مشکلات کشور مانند بیکاری، کمبود ارز، تورم و… رفع خواهد شد، این در حالی است که به جای حمایت از صادرات که یکی از پایه های اصلی جهش تولید است، از واردات پشتیبانی شده و واردات چی ها با کارشکنی از رونق تولید جلوگیری می کنند.

انتقاد از قصور بانک ها در حمایت از صنایع کشور

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قصور بانک ها در حمایت از صنایع کشور، افزود: براساس قانون برنامه ششم توسعه باید 40 درصد از تسهیلات بانکی به رفع مشکلات صنعت و معدن اختصاص یابد در حالیکه این رقم در سال های گذشته به کمتر از 30 درصد رسیده است.

وی با اشاره به ناکارآمدی برخی قوانین، بر اصلاح آنها تاکید کرد و ادامه داد: کمیسیون های تخصصی مجلس باید با تنقیح، قوانین زائد و دست و پاگیر را حذف کرده و در صورت نیاز به سراغ تصویب قوانین جدید روند.

اگر به داد صنعت نرسیم، تعطیلی واحدهای تولیدی بیشتری در راه است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه اگر به داد صنعت نرسیم، واحدهای تولیدی که با 40 درصد ظرفیت فعالیت می کنند، نیز تعطیل خواهند شد، اضافه کرد: بانک ها بدون توجه به شرایط کشور، به سراغ تملکِ دارایی واحدهای تولیدی بدهکار می روند، در واقع نه تنها از پرداخت تسهیلات خودداری می کنند بلکه به دنبال استرداد وام های پرداختی گذشته در شرایط کنونی نیز هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تامین سرمایه در گردش، تسهیلات صادرات، اجرای قوانین مربوط به بهبود فضای کسب و کار، تامین مواد اولیه و… را جزو اصلی ترین مولفه ها برای ارتقا وضعیت صنعت و معدن کشور دانست.

پایان پیام/1416

  • منبع خبر : خانه ملت