باید به مطالبات قانونی ایثارگران توجه شود
باید به مطالبات قانونی ایثارگران توجه شود
مصوبات جامعه ایثارگران به صورت شفاف توسط نهادهای زیربط اجرا شود چراکه اجرای این مصوبات بخش قابل توجهی از مطالبات و مشکلات این «شهیدان زنده» را جامه عمل می‌پوشاند.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس با تاکید بر اینکه رسیدگی به وضعیت ایثارگران جلوی فرصت‌طلبان را می‌گیرد، گفت: باید مطالبات به حق ایثارگران محقق شود.
به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد و عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید قوانین ایثارگران به صورت شفاف اجرا، جمع‌بندی و مشخص شود؛ تصریح کرد: هرساله مصوباتی برای جامعه ایثارگران تصویب می‌شود اما باید به صورت شفاف توسط نهادهای زیربط اجرا شود چراکه اجرای این مصوبات بخش قابل توجهی از مطالبات و مشکلات این «شهیدان زنده» را جامه عمل می‌پوشاند.

وی برخی از مطالبات ایثارگران را به حق دانست و خاطر نشان کرد: متاسفانه به دلیل آنکه برخی از مطالبات اجرا یا پرداخت نمی‌شود، ایثارگران به دنبال مطالبات خود می‌روند و دیگران از این پیگیری مطالبات موج‌سواری خاص خودشان را می‌کنند و به گونه‌ای نشان می‌دهند که ایثارگران روبروی انقلاب و نظام هستند. در صورتی که این عزیزان، کسانی هستند که در سال‌های جنگ تحمیلی جان خودشان را کف دست گرفته و به دفاع از انقلاب و نظام پرداخته‌اند.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس از عهد و ایستادگی ایثارگران نسبت به انقلاب اسلامی سخن گفت و افزود: خدای نخواسته اگر امروز هم برای انقلاب و نظام اسلامی خطری اتفاق بیفتد، همین ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا آمادگی مقابله با این افراد را دارند لذا باید به مطالبات قانونی آنها توجه شود.

* باید مطالبات به حق ایثارگران محقق شود

جوکار با تاکید بر اینکه باید مطالبات به حق ایثارگران محقق شود یادآور شد: اجرای قوانین، تمام مشکلات را برطرف می‌کند، مثلاً بازنگری وضعیت جامعه ایثارگران لازم و ضروری است و بر اساس نوع جانبازی خود حقوق خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد به دنبال سوء استفاده و فرصت‌طلبی هستند؛ افزود: ایثارگران کسانی هستند از همه چیز خودشان گذشتند و از انقلاب و نظام دفاع کردند برای همین باید صف فرصت‌طلبان از ایثارگران جدا شود.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس توجه جدی بنیاد شهید و امور ایثارگران به مطالبات جانبازان و خانواده معظم شهدا را خواستار شد و تاکید کرد: بنیاد شهید می‌بایست وضعیت جانبازان را بازنگری و رسیدگی کند تا مبادا افرادی از وضعیت ایثارگران بهره‌برداری کند.

انتهای پیام/5141

  • منبع خبر : فارس