تنها راه جدا نشدن مردم از مکتب اهل بیت (ع) «عمل» من و شماست
تنها راه جدا نشدن مردم از مکتب اهل بیت (ع) «عمل» من و شماست
متدین بودن با حرف ثابت نمی شود بلکه باید در عمل و رفتار و سبک زندگی ما نمود داشته باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: «جدانشدن مردم از اهل بیت (ع) کار حرف و سخنرانی نیست، وظیفه ما این است که به مردم نشان دهیم که ما دلسوز دین شما هستیم و فقط و فقط می خواهیم شما متدین باشید.»

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛  آیت الله رضا استادی در دومین روز کنگره علمی امناء الرسل که  در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم آغاز شد، با بیان اینکه اسلام از ابتدا دشمن داشته است؛ گاهی در دل آرزوی از بین رفتن اسلام را داشته، گاهی به آن تصریح کرده و گاهی در عمل هم وارد شده است، گفت: از زمان پیامبر اکرم (ص) تلاش شده است تا اسلام را از بین ببرند و اگر نتوانستند، آن را تحریف کنند و اگر هم باز نتوانستند، بین مردم و اهل بیت (ع) جدایی بیندازند.

وی افزود: حوزه های علمیه از چند جهت مورد تهدید قرار گرفته اند و مهمترین وظیفه و کار حوزه های علمیه این بوده که از فراموش شدن اهل بیت (ع)، جداشدن از اهل بیت (ع) و تحریف مکتب جلوگیری کردند.

آیت الله استادی با اشاره به حدیث نبوی گفت: دشمنان در مقابل «احیا»ی امر خدا که سفارش اهل بیت (ع) است، دنبال «اماته» امر الهی هستند و باید مراقب بود.

وی بیان کرد: بزرگترین خدمت حوزه های علمیه در طول تاریخ این بود که جلوی تهدیدات دشمنان (منزوی کردن اسلام، تحریف محتوا و جداشدن مردم از مکتب اهل بیت) را گرفتند. وظیفه امروز حوزه های علمیه هم این است که مکتب اهل بیت (ع) و واقعیات اهل بیت (ع) را در اختیار مردم بگذارند.

آیت الله استادی با بیان اینکه امروز تهدید شدیدتر از گذشته است و اصل مکتب اهل بیت (ع) را زیر سئوال می برند، تصریح کرد: همه حوزویان باید توجه داشته باشند که این مکتب هم باید بماند و هم دست نخورده بماند.

وی تاکید کرد: تنها راه جدا نشدن مردم از مکتب اهل بیت (ع) فقط و فقط عمل من و شماست. باید به گونه ای عمل کنیم که مردم از ما جدا نشوند. دشمنان می خواهند مردم را از نماز، حسینیه، مساجد، منابر جدا کنند و به نظام اسلامی بدبین کنند. تنها راه، صحبت کردن نیست. صحبت کردن کاری انجام نمی دهد. جدانشدن مردم از اهل بیت (ع) کار حرف و سخنرانی نیست. کل کشور ایران و عراق و علاقمندان به این دو کشور باید احساس کنند عده ای برای دین و جدانشدن مردم از اهل بیت (ع) کار می کنند.

آیت الله استادی در پایان  خاطرنشان کرد: وظیفه ما حوزویان این است که به مردم نشان دهیم که ما دلسوز دین شما هستیم و فقط و فقط می خواهیم شما متدین باشید و این با حرف ثابت نمی شود بلکه باید در عمل و رفتار و سبک زندگی ما نمود داشته باشد.

انتهای پیام/6200

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین