باید نظام بودجه بندی کشور به طور کلی تغییر کند
باید نظام بودجه بندی کشور به طور کلی تغییر کند
قبل از اینکه رهبر فرزانه انقلاب سال را نامگذاری کنند ما در مجلس قانون جهش تولید دانش بنیان را گذاشتیم ولی قانون خوب عمل نشده است.

نماینده قزوین گفت: تلاش می کنیم که ردیف بودجه مربوط به قانون جهش تولید و بودجه علمی کشور را ارتقاء دهیم.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ فاطمه محمد بیگی، نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس یازدهم در رابطه تغییر و تحولات در لایحه بودجه گفت: باید نظام بودجه بندی کشور به طور کلی تغییر کند. مجلس آنچه را که به عنوان بودجه بررسی می کند قسمتی از بودجه کل کشور است و قسمت هایی که باید روی آن نظارت شود، در این بودجه آورده نمی شود و نقاط مغفول بسیار زیاد است.

وی در ادامه گفت: باید نظام تقنینی بودجه ای و نظام برنامه ریزی بودجه ای در دولت و مجلس تغییر کند.

نماینده مردم قزوین در رابطه با تاکیدات حضرت آقا در دیدار با کار آفرینان و توجه به بحث بودجه علمی و شرکت های دانش بنیان، بیان کرد: امسال سال دانش بنیان و اشتغال آفرین است و متاسفانه سال گذشته در بررسی عملکرد تبصره 16؛ حمایت ها بصورت عملی صورت نگرفت و بسیاری از ظرفیت های تبصره 16 بدون استفاده باقی ماند زیرا پرداختی ها و تخصیصی ها اندک بود.

محمد بیگی گفت: به نظر می آید که دولت باید نظام تسهیلاتی و وام کم بهره را به شرکت های دانش بنیان تسهیل کند زیرا که با تجاری سازی یک انقلابی در اقتصاد کشور ایجاد می کنند و نخبگان را هم جذب می کنند. این صحبت های مقام معظم رهبری دقیقا مورد نظر مجلس است و قبل از اینکه ایشان سال را نامگذاری کنند ما قانون جهش تولید دانش بنیان را گذاشتیم ولی قانون خوب عمل نشده است.

نماینده مردم قزوین در پایان افزود: تلاش می کنیم که ردیف بودجه مربوط به قانون جهش تولید و بودجه علمی کشور را ارتقاء دهیم.

انتهای پیام/