با اجرای تعرفه گذاری پلکانی می توانیم شاهد کاهش مصرف گاز در کشور باشیم
با اجرای تعرفه گذاری پلکانی می توانیم شاهد کاهش مصرف گاز در کشور باشیم
با اجرای تعرفه گذاری پلکانی کم مصرف ها هزینه کمتر و پُر مصرف ها هزینه بیشتر پرداخت می کنند.

نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد ،بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی گفت: مصرف سوخت در کشور ما بالا است یکی از دلایل این هزینه بالا استاندارد نبودن ساختمان سازی های غیر اصولی است. متاسفانه ایمن سازی برای رعایت استاندارد مصرف گاز در ساختمان های ما رعایت نمی شود.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حجت الاسلام و المسلمین جواد نیک بین، نماینده مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت اجرای طرح تعرفه گذاری پلکانی برای کنترل مصرف گاز گفت: تعرفه گذاری پلکانی گاز خانگی می‌تواند به ما در کنترل مصرف انرژی کمک کند اما در این طرح باید از یک سو باید کم مصرف ها تشویق و از سوی دیگر پرمصرف ها هزینه مصرف بالای خود را پرداخت کرده و تنبیه شوند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه با اجرای تعرفه گذاری پلکانی کم مصرف ها هزینه کمتر و پُر مصرف ها هزینه بیشتر پرداخت می کنند؛ خاطرنشان کرد:  با این رویکرد در کشور می توانیم شاهد کاهش مصرف گاز باشیم.

جواد نیک بین خاطر نشان کرد: مصرف گاز خانگی در کشور ما بالا است یکی از دلایل این هزینه بالا استاندارد نبودن ساختمان سازی های غیر اصولی است. متاسفانه ایمن سازی برای رعایت استاندارد مصرف گاز در ساختمان های ما رعایت نمی شود.

نماینده مردم کاشمر در مجلس یازدهم در ادامه بیان کرد: مسئله بعدی که باعث هدر رفت گاز خانگی می شود، نوع مصرف ما ایرانی ها و لباس پوشیدن در فصل زمستان است. نوع مصرف انرژی در کشورهای خارجی با کشور ما متفاوت است به همین دلیل هدر رفت انرژی در کشور ما بیشتر است. ما در کشورمان در فصل سرد سال لباس زیادی نمی پوشیم، به همین دلیل میزان بیشتری گاز برای گرم کردن منازل مصرف می کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم در ادامه درباره اینکه اقشار پر مصرف ما در حوزه گاز خانگی عمدتا چه خانوارهایی هستند؟ توضیح داد: نمی‌توان به قطعیت گفت که تمام کسانی که مصرف بیشتری از گاز دارند اقشار مرفه هستند بلکه این مصرف انرژی به تعداد نفرات هر خانوار، منطقه سردسیر و گرمسیر بودن نیز مربوط می شود اما پرمصرف ها به صورت اسراف از گاز استفاده می کنند.

انتهای پیام/6215

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین