با اجرای قانون ساماندهی اجرا بها به زودی بازار مسکن متعادل می‌ شود
با اجرای قانون ساماندهی اجرا بها به زودی بازار مسکن متعادل می‌ شود
با اجرای این طرح ارتباط بین تعرفه بنگاه‌های معاملات املاک با میزان اجاره به طور کلی قطع شده و برای آن یک آیین‌نامه تدوین می‌شود.

نماینده مردم تهران گفت: در صورت اجرای قانون ساماندهی اجرا بها می‌توانیم شاهد تنظیم بازار مسکن و همچین تعدیل نسبی در اجاره بهای مسکن باشیم.

به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات طرح «ساماندهی اجرا بهای مسکن» اظهارکرد: این طرح با همکاری  مرکز پژوهش‌های مجلس، متخصصان حوزه مسکن و دیگر نهادهای مربوطه تهیه و تنظیم شده است که در جلسه اخیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

وی افزود: این طرح درحال حاضر برای ثبت پیشنهادات و نظرات نمایندگان مجلس برروی سامانه مرکز پژوهش‌ها قرار گرفته است و امیدواریم با تصویب جزئیات طرح و بعد از تایید شورای نگهبان، بتوانیم آن را به زودی برای اجرا و تا قبل از فرارسیدن فصل نقل و انتقالات، به دولت ابلاغ کنیم.

شاکری گفت: یکی از اصلی‌ترین نکاتی که در این طرح در نظر گرفته شده، ثبت تمامی قراردادهای خرید و فروش املاک در سامانه است. همچنین برای قراردادهایی ثبت نمی‌شود، برخورد قانونی و برای صاحب خانه‌هایی قرارداد خود را ثبت می‌کنند، تشویق در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ارتباط بین تعرفه بنگاه‌های معاملات املاک با میزان اجاره به طور کلی قطع شده و برای آن یک آیین‌نامه تدوین می‌شود. در صورت اجرای این قانون می‌توانیم شاهد تنظیم بازار مسکن و همچین تعدیل نسبی در اجاره بهای مسکن باشیم.

انتهای پیام/5159

  • منبع خبر : دانشجو