با اقدام مجلس بیش از صد میلیارد تومان از پول‌های از دست رفته فولاد مبارکه بازگردانده شده است
با اقدام مجلس بیش از صد میلیارد تومان از پول‌های از دست رفته فولاد مبارکه بازگردانده شده است
روند بررسی و پیگیری فرونده فولاد مبارکه، کماکان از سوی مجلس شورای اسلامی تا بازگشت تمامی اموال فولاد و به نتیجه رساندن پرونده قضایی ادامه دارد.

نماینده مردم اصفهان و ورزنه در مجلس شورای اسلامی؛ گفت: متهمان پرونده فولاد مبارکه به بازپرسی قوه قضائیه احضار شده‌اند و مراحل حقوقی و قضایی رسیدگی به این پرونده در دادستانی درحال پیگیری است.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حجت الاسلام حسین میرزایی عضو کمیسیون های فرهنگی در مجلس شورای اسلامی درباره آخرین اخبار از روند پیگیری فساد 92 هزار میلیاردی در فولاد مبارکه اصفهان اظهارکرد: متهمان این پرونده به بازپرسی قوه قضائیه احضار شده‌اند و مراحل حقوقی و قضایی رسیدگی به این پرونده در دادستانی درحال پیگیری است. در نهایت کیفرخواستی آماده خواهد شد و برای قضاوت نهایی به دادگاه ارسال می‌شود.

وی افزود: خوشبخانه اقدام مجلس در پیگیری موضوع فولاد مبارکه بسیار موثر واقع شده و در برخی از موارد نیز موجب اصلاح روندها و رویکردها شده است. درحال حاضر بیش از صد میلیارد تومان از پول‌های از دست رفته فولاد مبارکه بازگردانده شده است. این مبالغ مرتبط با یکی از قراردادهای وی دی فولاد مبارکه بوده است قرار بود مبلغ این قرار 31/5 میلیون یورو باشد؛ اما هیات تحقیق و تفحص مجلس، ارز قرارداد را 18 میلیون یورو برآورد کرد. لذا آخرین قرارداد وی دی با همان مبلغ 18 میلیون یورو منعقد شد که حدود 13.5 میلیون یورو به صندوق فولاد مبارکه بازگشت. این مبلغ معادل حدود 500 میلیارد تومان است.

عضو کمیسیون های فرهنگی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس پیگیری‌هایی که در این مدت داشتیم، برخی از خلاءهای قانونی اصلاح شد تا از بروز فسادهای دیگر جلوگیری شود. همچنین متهم ردیف اول پرونده بیش از یکسال است که از سمت خود برکنار شده و یک مدیرعامل انقلابی، متدین و متخصص بر مسند ریاست فولاد مبارکه قرار گرفته است. به طور کلی حضور یک مدیر توانمند در فولاد مبارکه و اقدامات آن باعث شد تا در طول یکسال گذشته، بیش از 30 هزار میلیارد تومان به نفع سهامداران و کارکنان این مجموعه صنعتی تمام شود.

انتهای پیام/6328

  • منبع خبر : دانشجو