با این سیستم اجرایی کشور و مصوباتی مجلس مشکل دارو حل نخواهد شد/بحران کمبود دارو در کشور جدی است
با این سیستم اجرایی کشور و مصوباتی مجلس مشکل دارو حل نخواهد شد/بحران کمبود دارو در کشور جدی است
چرا باید یک پدر برای پیدا کردن یک شربت آنتی بیوتیک به ۱۵ داروخانه مراجعه کند و در نهایت دست خالی برگردد.

رییس کمسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه بحران کمبود دارو جدی است و این موضوع جای نگرانی دارد، گفت: وزیر بهداشت باید پاسخگوی کمبود دارو باشد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ دکترحسینعلی شهریاری رییس کمسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر بهداشت باید پاسخگوی وضعیت موجود باشد، اظهار داشت: نباید یک پدر برای پیدا کردن یک شربت آنتی بیوتیک به ۱۵ داروخانه مراجعه کند و در نهایت دست خالی برگردد، متاسفانه بحران دارویی در کشور ما اتفاق افتاده است و نمایندگان هم به شدت تحت فشار هستند.

وی با اشاره به این موضوع که بنده از بیست و دوم دی ماه سال گذشته، کمبود دارو در کشور را هشدار داده‌ام و حتی موضوع را به گوش سران سه قوه هم رساندم، ادامه داد: بار‌ها گفتم با این سیستم اجرایی کشور و مصوباتی که در مجلس خواهیم داشت مشکل دارو حل نخواهد شد.

شهریاری با بیان اینکه نمایندگان مجلس دست روی دست نگذاشته اند، گفت: در این مدت برای رفع مشکل دارو، جلسات زیادی با مسئولین کمیته غذا و دارو و تجهیزات پزشکی گذاشته ایم، اما متاسفانه آن چیزی که ما می‌خواستیم در عمل اتفاق نیفتاد.

رییس کمسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: نگرانی مردم این روز‌ها به حق است، متاسفانه بحران کمبود دارو جدی است و این موضوع جای نگرانی دارد.

انتهای پیام/6141

  • منبع خبر : آنا