با توجه به اهمیت مشاركت سیاسی زنان در مجلس دهم باید مجلس یازدهم نیز با مشارکت حداکثری بانوان شکل گیرد
با توجه به اهمیت مشاركت سیاسی زنان در مجلس دهم باید مجلس یازدهم نیز با مشارکت حداکثری بانوان شکل گیرد
انشالله با مشارکت بالای جوانان در انتخابات و با برخورداری از مجلسی انقلابی، صالح و راهگشا بتوانیم در کم شدن و حل مشکلات مردم بکوشیم.

بهارستان آنلاین – تاکیدات مکرر امام خامنه ای در بیانیه گام دوم انقلاب و موضوع جوان‌گرایی و اهمیت و راهکارهای ورود جوانان به حوزه های مدیریتی کشور نشاندهنده آن است که امروز بستر عملی شدن صحبت های معظم له بیشتر از گذشته وجود دارد.

بهارستان آنلاین در چند نوبت در قالب گفتگو با برخی چهره های علمی و سیاسی در قالب گزارش ، یادداشت‌ و مصاحبه به بیان اهمیت این موضوع و راهکارهای تحقق آن و نیز چالش‌ها و فرصت های پیش روی این مسئله پرداخته است.

مهندس مژگان نوری دبیرکل جمعیت مدیران زن پیشرو کشور در گفتگوی اختصاصی با بهارستان آنلاین ؛ جوانان را میدان‌داران اصلی گام دوم انقلاب برشمردند و با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه استفاده از ظرفیت‌های کشور نیازمند حرکت آتش به اختیار جوانان است ؛ خاطر نشان کرد : به اعتقاد بنده امروز بستر عملی شدن صحبت های معظم له بیش از گذشته وجود دارد اما
بایست به این نکته نیز توجه داشته باشیم که منظور از جوان‌گرایی معظم له پیر زدایی نیست و باید برای این قشر نیز ارزش و جایگاه ویژه ای قائل شویم و ایشان برای جوانان قدیم که امروز سنی از آن‌ها گذشته، جایگاه هدایتی و مشاوره در نظر گرفته‌اند و بر لزوم استفاده و انتقال تجربیات آن‌ها تأکیددارند، چنین افرادی تجربیات ارزشمندی در مسیری که طی کرده‌اند به دست آوردند که برای نسل جدیدصد در صد مفید و کاربردی است و جوانان نیز باید به این نکته حتما توجه داشته باشند.

رئیس اسبق شورای شهر املش با بیان اینکه ما باید به جوانان متناسب با موضوع و توانمندی‌های آنها میدان بدهیم ؛ گفت : نظام آموزشی ما نتوانسته برای مدیران ارشد، جانشین تربیت کند و به اعتقاد بنده از اولویت های مجلس آینده باید این باشد که لوایحی را تنظیم و به تصویب برساند که در آن میل به تغییر و دریچه جدیدی برای حضور نخبگان و جوانان با توجه به بحث شایسته سالاری در کشور ایجاد شود.

دبیرکل جمعیت مدیران زن پیشرو کشور با بیان این پرسش که آیا نظام آموزشی ما اکنون فایده مند است ؟ تصریح نمود : ایجاد روحیه خلاق در دانشگاهیان و تربیت نسلی پژوهشگر باید یکی از مهم‌ترین هدف‌های نظام تعلیم‌و‌تربیت در دانشگاه ها باشد امام راحل (رض) فرمودند که دانشگاه های ما باید سه خصلت داشته باشند اول نه شرقی و نه غربی باشند ؛ دوم تهذیب نفس داشته باشند و سوم فایده مند باشند و حال آیا اکنون این توصیه امام راحل اجرایی شده است؟

مهندس مژگان نوری با تاکید بر اینکه جوانان نباید نسبت به سرنوشت خودشان بی تفاوت باشند ؛ خاطرنشان کرد : رهبر انقلاب فرمودند : در حرکت عظیم ملت ایران، نسل جوان باید پیشرو باشد و برای نسل جوان بی‌تفاوتی و خونسردی جایز نیست و واقعا باید اینگونه باشد لذا امسال را می‌توان یكی از سیاسی ترین سال‌های کشور نام گذاشت چرا که با توجه به گستردگی دامنه مجلس و انتخاب نمایندگان از سراسر كشور قطعا فضای سیاسی كشور نیز در ابعاد ملی و سراسری خواهد بود بنابراین حضور جوانان قطعا می تواند در سرنوشت آنها تاثیرگذار باشد .

رئیس اسبق شورای شهر املش در پایان با حمایت از برخی از جریان های سیاسی که توجه ویژه به استفاده از نیروهای جوان و به ویژه بانوان عزیز در انتخابات آینده مجلس دارند ؛ تصریح نمود : مجلس یازدهم قطعا از مشارکت حداکثری جوانان تشکیل خواهد شد و در این میان با توجه به اهمیت مشاركت سیاسی زنان در مجلس دهم امید دارم مجلس یازدهم نیز با مشارکت بیشتر بانوان شکل گیرد تا انشالله با برخورداری از مجلسی انقلابی، صالح و راهگشا بتوانیم در کم شدن و حل مشکلات مردم بکوشیم.

انتهای پیام / ۶۴۲