با ما با احترام حرف بزنید ؛ باور کنید که نمی میرید.
با ما با احترام حرف بزنید ؛ باور کنید که نمی میرید.
وزیر خارجه کشورمان که در نیویورک بسر می برد در یک مصاحبه مطبوعاتی گفته است که به باور او ، ترامپ تمایلی به جنگ با ایران ندارد اما در عین حال تاکید کرده است که خطر اینکه پای آمریکا به یک جنگ ناخواسته کشیده شود منتفی نیست.

بهارستان آنلاین – وزیر خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می برد دیروز در نشست موسسه جامعه شرکت نمود و به سئوالاتی درباره روابط ایران و امریکا پاسخ داد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، محمد جواد ظریف درباره تلاش امریکا برای توقف صادرات نفت ایران گفت : ما به فروش نفت خودمان ادامه خواهیم دادو همچنان برای نفت خود مشتری خواهیم یافت و همچنان از تنگه هرمز به عنوان یک گذرگاه امن برای فروش نفت خود استفاده خواهیم کرد .

ظریفبا بیان اینکه ما معتقد هستیم این موارد عملی خواهد شد گفت : اگر اقدام احمقانه ای از امریکا سر بزند و این کشور بخواهد جلوی ما را بگیرد آن گاه باید خود را برای عواقب این کار آماده کند.

وزیر خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه نگه داشتن تنگه هرمز برای ایران یک مسئله حیاتی می باشد خاطر نشان کرد : ما این کار را قبلا انجام داده ایم و در آینده نیز انجام خواهیم داد اما آمریکا بداند نیروهایش باید برای عبور از تنگه هرمز ابتدا با محافظ این تنگه یعنی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صحبت کنند.

ظریف با تاکید بر اینکه خلیج فارس خلیج مکزیک نیست گفت : این شاهراه حیاتی بخشی حیاتی امنیت ملی ما است و تا زمانی که امنیت ملی ما تامین شود این شاهراه باز خواهد بود قوانین ما در تنگه هرمز تعقییری نکرده است و راه های مکالمه باز است و امریکایی ها می توانند با هماهنگی با ایران وارد تنگه هرمز بشوند و با هماهنگی با عمان خارج شوند این انتخاب آنهاست.

وزیر خارجه کشورمان درباره فشار تحریم های امریکا گفت : تحریم ها قطعا اقتصاد ما را تحت فشار می گذارد و قطعا روی مردم ما تاثیر دارد اما سیاست های ما تعقییری نخواهد کرد و هرگز چنین نخواهد شد.
انتهای پیام/108

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان