با یک برنامه 5 ساله منجسم برای همیشه از چالش‌های اقتصادی در کشور رهایی پیدا می‌کنیم
با یک برنامه 5 ساله منجسم برای همیشه از چالش‌های اقتصادی در کشور رهایی پیدا می‌کنیم
مردم پای انقلابشان هستند وامیدواریم عزیزانی که مسوولیت اقتصادی به عهده‌شان است در راه حل مشکلات اقتصادی، از طریق اقتصادی نه از طریق سیاسی گام بردارند.

بهارستان آنلاین – محمدباقر قالیباف  با بیان اینکه معامله قرن منجر به شکست می‌شود، گفت: سرنوشت فلسطین ‌را دلارهای نفتی و آمریکا‌ ‌تعیین نمی‌کند‌.

به گزارش بهارستان آنلاین ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه که بعد از راهپیمایی روز قدس در مصلی کرج برگزار شد، اظهار داشت: خداوند بزرگ را شاکر هستم که امروز در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در جمع مردم متدین، شهیدپرور و ولایت‌مدار کرج توفیق داشته باشم تا در راهپیمایی روز قدس همراه و همگام شما مردم متدین و انقلابی باشم.


وی افزود: در این جمعه آخر ماه مبارک رمضان و این نماز جمعه یاد کنیم از شهدا و امام شهدا، چرا که عزت مسلمین و احیای مجدد اسلام را مدیون شهدا و امام شهدا هستیم، امامی که در سال 58 چنین روزی را به نام روز قدس نامگذاری کردند. حضرت امام (رض) می‌فرمایند: “روز قدس روزی است که باید سرنوشت ملت‌های مستضعف معلوم شود و این ملل باید در مقابل مستکبرین اعلام وجود کنند” و این موضوع فرمایش امام خمینی(ره) است و نشان می‌دهد که روز قدس از چه اهمیتی برخوردار است.

قالیباف با بیان اینکه این موضوع نشان دهنده این است که روز قدس روز اسلام مسلمین و روز انسانهای آزاده‌ای است که در مقابل ظلم می‌ایستند، اظهار داشت: «امروز رژیم صهیونیستی که در سرزمین مسلمین مستقر شده دست نشانده و دست پرورده ظالمانی است که در این کره خاکی به بشریت ظلم می‌کنند، اگر یک نگاه تاریخی داشته باشیم این رژیم غاصب یک غده سرطانی است و این موضوع ریشه در این دارد که در جنگ جهانی اول انگلیس در منطقه خاورمیانه قدرت پیدا کرده بود و در حقیقت اهداف درازمدت خود را در سازماندهی مجدد بعد از جنگ جهانی اول سازماندهی می‌کرد بنابراین قیومیت کشور فلسطین را به این کشور مستکبر و این روباه پیر واگذار کرد.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: «از روزی که رژیم صهیونیستی در سازمان ملل رسمیت پیدا کرده که البته بیش از 30 کشور در دنیا و همچنین نظام مقدس جمهوری اسلامی هرگز تا به امروز آن را به رسمیت نمی‌شناسد، از بین بردن رژیم صهیونیستی یکی از اهداف و وظایف اسلامی و انسانی است چرا که این رژیم، یک رژیم غاصب است. از همان ابتدا درگیری میان مسلمانان با صهیونیست‌ها آغاز شد. پیش از این حادثه در فلسطین، یهودی‌ها، مسیحی‌ها و مسلمین در کنار یکدیگر زندگی می‌کردند اما باید گفت موضوع جنبش صهیونیست متفاوت با بحث مربوط به دین یهود است.»

قالیباف با بیان این که صهیونیست دست‌پرورده غرب است، ادامه داد: «بعد از جنگ جهانی اول و پس از آنکه رژیم غاصب اسرائیل در سازمان ملل به رسمیت شناخته شد، مسلمانان مبارزه خود را آغاز کردند. در سال 1948 بیشترین درگیری‌ها و شهادت‌ها را مسلمین داشتند، بعدها در جنگ‌های سال‌های 1954، 1967، 1973 و 1968 تمام کشورهای اسلامی متحد شدند و جنگ در 6 روز بزرگ اتفاق افتاد اما متاسفانه کشورهای اسلامی با تمام کشورهای عرب اسلامی از این کشور غاصب شکست خورده و حتی بخشی از کشورها در حوزه قرار گرفت.»

انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی است

وی با بیان این که همگی باور داریم انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی است، افزود: «این انقلاب به رهبری حضرت امام (ره) باعث عزت مسلمین و احیای مجدد اسلام شد. غربی‌ها با مشاهده دوران دفاع مقدس به عزمت انقلاب اسلامی پی بردند. شرق و غرب دو قدرت بودند که انقلاب اسلامی نه به شرق و نه به غرب متکی بود.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: «در دوران جنگ سرد آنها به عظمت انقلاب اسلامی پی بردند و جنگ را بر ما تحمیل کردند، به همین جهت بود که می‌گفتند ما تهران و خوزستان را فتح می‌کنیم یا نظام اسلامی هفته دیگر، ماه دیگر یا سال دیگر از بین خواهد رفت چون این خطر را نسبت به اسلام سیاسی که امام خمینی (ره) به جامعه مسلمین و به انسان‌ها آزاده دنیا در عصر امروز عرضه کرد، احساس می کردند.»

وی ادامه داد: «حضرت امام (ره) فرمودند “راه قدس از کربلا می‌گذرد”، سخن ایشان یک سخن بسیار دقیق و حکیمانه در برابر استراتژی‌ها و هژمونی آمریکا در منطقه خاورمیانه است. از زمانی که انقلاب اسلامی یک دهه گذشته قدرت گرفت مسلمین به خود آمدند و روز قدس در این 40 سال اثر فرهنگی و نیز تاثیری که باید در روح و روان امت اسلامی بگذارد را گذاشت.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت با اشاره به جنگ 33 روزه ادامه داد: «رژیم صهیونیستی با افزایش چند برابری قدرتش نسبت به جنگ سال 1967 در برابر فرهنگ انقلاب اسلامی، فرهنگی که متکی بر قرآن، سنت‌های الهی و اهل بیت بود؛ شکست خورد. در حقیقت عظمت و اهمیت اسلام سیاسی امام در اینجا کاملا مشاهده می‌شود و به آنهایی که سخن از صدور انقلاب می‌زدند باید گفت که ما در صدور انقلاب به دنبال کشورگشایی نبودیم بلکه به دنبال این بودیم تا درک و نقشی که مسلمین دارند را به جامعه منتقل کنیم.»

از ظاهرا دشمنان اسلام نباید ترسید

وی گفت: «اسرائیل در جنگ 33 روزه از تمام توان خود برای حمله استفاده کرد اما مشاهده کردید که حزب‌الله لبنان که برخاسته از فرهنگ انقلاب اسلامی است؛ به چه افتخاری رسید. مقابل دشمنان اسلام نباید از قدرت و بزرگی آنها در ظاهر ترسید. نگوییم آمریکا و رژیم صهیونیست چه توانی دارند! باید به این موضوع ایمان داشته باشیم که حزب‌الله یک دولت یا یک حکومت نیست بلکه بخشی از جامعه اسلامی ما در یک سرزمین و در بخشی از شامات است.»

انقلاب اسلامی متعلق به همه مسلمین است

قالیباف تصریح کرد: «حزب‌الله مقابل اسرائیل ایستاد و این رژیم منحوس اشغالگر شکست خورد حتی یک متر از جنوب لبنان را هم نتوانست تصرف کند. فکر نکنید این فرهنگ فقط در جامعه و بخش مربوط به این بخش از جهان اسلام به عنوان تشیع است، خیر. این روحیه و مبارزه در بخش مربوط به برادران اهل سنت هم وجود دارد. انقلاب اسلامی متعلق به همه مسلمین است انقلاب اسلامی متعلق به انسانیت است. در نوار غزه برادران اهل سنت با دستان خالی بیش از 50 روز مقابل رژیم منحوس ایستادگی و مبارزه کردند که در نتیجه توانسند آنها را وادار کنند تا درخواست آتش بس از غزه داشته باشند.»

وی ادامه داد: «عزیزان اگر ما در این هوای گرم و در ماه مبارک رمضان و روز قدس به میدان می‌آییم، می‌خواهیم بگوییم که موضوع فلسطین موضوع ساده‌ای نیست چرا که بحث استقلال فلسطین است، بحث دفاع از مظلومان است اما بدانید که در حقیقت روز قدس روز مستضعفین و روز دفاع از هویت اسلامی است، روز مبارزه با ظالمان است. در حقیقت روز قدس روزی است که استکبار جهانی در راس‌آن شیطان بزرگ و رژیم اشغالگر و انگلیس پلید باید بدانند، گذشت آن دورانی که کشورها و امت‌های اسلامی بخواهند سر تعظیم و سرسپردگی و تسلیم در برابر غرب و زیاده‌خواهی‌های آنها داشته باشند.»

آمریکا به عظمت انقلاب اسلامی پی برده است

قالیباف افزود: «امروز ملت مسلمان اعم از شیعه، سنی و تمام انسان‌های آزاده در این سرزمین‌ها در حقیقت انسان‌های شجاع، اهل مبارزه و خواهان گرفتن حق خودشان هستند. روز قدس روز تبلور اسلام سیاسی حضرت امام راحل است، اسلامی که احیای مجدد اسلام و عزت مسلمانان را در این عصر و زمان به ارمغان آورد. این تمام اسلام است که می‌تواند پیشرفت را در تمام ابعاد مادی و معنوی در کشورها، دولت‌ها و امت اسلامی پیش ببرد.»

کشورهای سرسپرده غرب جایگاهی در میان مردم‌شان ندارند

وی با بیان اینکه امروز آمریکا توجه به ایران دارد و فشار را بر ایران بیشتر می کند چون به عظمت ایران اسلامی پی برده است، گفت: «ایران اسلامی در خاورمیانه مانع هژمونی و قدرت آمریکا شده و رئیس جمهور مضحکه آنها هم اعتراف می‌کند که با این همه هزینه مجبور هستند با چراغ خاموش در منطقه حضور یابند، آمریکا جرأت تقابل نظامی با ایران را ندارد و از قدرت ایران باخبر است و سرسپردگان غرب میان مردم خود هم جای ندارند، معامله قرن معامله ترامپ با چند نفر به اندازه انگشتان یک دست است و این معامله منجر به شکست می‌شود، سرنوشت فلسطین و منطقه را دلارهای نفتی و آمریکای یهودی و صهیونیستها تعیین نمی‌کنند.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت افزود: «مقام معظم رهبری فرمودند: “موضوع فلسطین به دست مردم فلسطین باید تعیین تکلیف شود”. اگر آنها به دنبال دموکراسی هستند باید اجازه دهند تا فلسطینی‌ها در سرزمینشان دولت خود را انتخاب کنند. طرحی در ذهنشان دارند تا دولتی محدود از فلسطین درست کنند و به فلسطین می گویند: “حق داشتن نیروهای مسلح را نداری، مرزهای تو را شهرهای صهیونیستی کنترل می‌کند و حتی گروه‌های مبارزی که آنجا هستند باید خلع سلاح باشند”، این معامله‌ای است که ترامپ راه‌اندازی کرده است.»

قالیباف گفت: «امروز آمریکایی‌ها با هر کسی که در مقابلش بایستد چنین رفتاری دارد. در طرحی که در 12 بند برای ایران مطرح کردند گفتند: “نظام اسلامی باید این 12 شرط را بپذیرد و سپس با ما مذاکره کند.” این روحیات استکباری است این فرهنگی است که در کاخ سفید حاکم است و به ما می گوید که شما نباید در کشورهای اسلامی و جامعه اسلامی، فرهنگ اسلامی و فرهنگ مبارزه را توسعه دهید! مگر ما می‌توانیم دست از فرهنگ قدرت برداریم؟ آنها می‌گویند: “شما نباید امکانات و تجهیزات نظامی داشته باشید.” ما اینها را نداشته باشیم تا شما هر زمانی که خواستید حمله کنید؟ آنها می گویند: “شما حتی نباید حق غنی‌سازی داشته باشید.”

وی ادامه داد: «رهبر معظم انقلاب بارها بر این موضوع تاکید داشتند: “نه دنبال این موضوع هستیم و نه قصدش را داریم و این را هم حرام می‌دانیم اما از این علم برای زندگی مانند دیگر کشورها در دنیا استفاده می‌کنیم” اما آنها می گویند شما حق این موضوع را هم ندارید.»

قالیباف ادامه داد: «این ملت نشان داده که هرگز تسلیم نمی‌شود. کشورها و امت‌های اسلامی باید قدرتمند شوند، باید به تکنولوژی دست پیدا کنند. امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی برخاسته از متن انقلاب اسلامی است، انقلابی که امروز نقش جهانی پیدا کرده به خصوص میان امت‌های اسلامی و این احیاگری و انسجام را انجام داده است، نظام اسلامی یک نظام و الگو برای کشورهای اسلامی است.»

نظام اسلامی الگویی برای تمام کشورهای اسلامی است

وی ادامه داد: «اگر امروز در انقلاب اسلامی، در نظام اسلامی، در حوزه کارآمدی و اداره جامعه مشکلی پیدا شود بدانید این باعث ضعیف شدن نه تنها کشور و مردم خودمان می‌شود بلکه باعث ضعیف شدن دیگر کشورهای دنیا خواهد شد چرا که این نظام اسلامی الگویی برای تمام کشورهای اسلامی و انسان‌های آزاده دنیا است. ما امروز این حس را داریم و با تمام وجود دیدیم که چالش اقتصادی در کشور ما یک چالش جدی است و اگر خدایی ناکرده این چالش بخواهد تداوم پیدا کند باعث نه تنها فشار بر مردم است بلکه باعث می‌شود تا بقیه دولت‌ها و امت‌های اسلامی دچار ناامیدی شوند این نکته را من به عنوان یک خدمتگذار عرض می‌کنم.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «به حول قوه الهی، کشور و نظام مقدس ما از بُعد سرمایه‌های مادی و معنوی، اقتصادی و منابع انسانی در اوج خود است. منابع انسانی در حوزه مسائل علمی ما به برکت انقلاب اسلامی بوده است.»

وی ادامه داد: «مردمان ما روزهای سخت دفاع مقدس را گذراندند، تحریم‌های گذشته را گذراندند، در سختی‌ها با این انقلاب حرکت کردند اما امروز دچار زحمت شدند، امروز مردان مرزمان نزد زن،فرزند، داماد، عروس و نوه‌شان سرشکسته و کمرشکسته شدند، این انصاف و مروت نیست.»

قالیباف افزود: «ضعف اقتصادی‌مان در دو نکته است یا افرادی که در حوزه اقتصادی امروز در حال مدیریت هستند باور به انقلاب اسلامی، روز قدس و مبارزه با آمریکا ندارند و کدخدا را به جای خدا قبول می‌کنند یا آنکه ضعف مدیریت ضعف اداره این بحث است، و حتی می‌توان گفت هر دو نکته با یکدیگر این ضعف را به دنبال دارد. می‌خواهم بگویم باید تصمیم بگیرند که شرایط سخت اقتصادی را از بین ببرند، چرا که می‌توان از این شرایط عبور کرد.»

تحریم‌ها تنها 30 درصد فشار اقتصادی بر کشور دارند

او ادامه داد: «بنده سابقه اجرایی و مدیریتی در روزهای سخت این کشور را چه در دوران دفاع مقدس، چه در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و عمرانی دارم، کارشناسان اقتصادی سند دارند که فشارهای امروز تحریم بر ما، حداکثر 30 درصد در فشارهای اقتصادی و ریشه در تحریم دارد، 70 درصد نتیجه تصمیمات و مدیریت‌های غلط است حال یا عامدانه یا اشتباه است تفاوتی ندارد چرا که هر کدام باشد تنها فشار به مردم وارد و جبهه اسلام و انسانیت تضعیف می‌شود، البته این انقلاب صاحب دارد و مردم پای انقلاب ایستادند، مردم بافهم، درک و شعور نشان دادند در روز 22 بهمن که این مردم حساب ناآکارآمدی‌ها را از حساب انقلاب اسلامی جدا کردند.»

مسئولان اقتصادی در حوزه سیاسی گام برندارند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «مردم پای انقلابشان هستند وامیدواریم عزیزانی که مسوولیت اقتصادی به عهده‌شان است در راه حل مشکلات اقتصادی، از طریق اقتصادی نه از طریق سیاسی گام بردارند. ما همه ولو اینکه از جهت سیاسی رفتارهای آنها را قبول نداشته باشیم ولی اگر در این راه گام بردارند، خود را مکلف می‌دانیم برای حل مشکلات مردم و برای تقویت نظام اسلامی، کارگری کنیم تا مشکلات مردم از بین رود و هرگز بحث‌های سیاسی در عظمت انقلاب اسلامی و حل مشکلات مردم مانع از همکاری نخواهد بود. اگر با این صراحت هم در این تریبون مقدس و این روز مقدس می‌گوییم به جهت آن است که مبارزه با ظالمان و عظمت روز قدس و تقویت نظام اسلامی را راه حل مشکلات چالش‌های اقتصادی درون کشور می‌دانیم.»

وی در پایان گفت: «اگر تنها پای یک برنامه 5 ساله به صورت منجسم بایستیم برای همیشه از چالش‌های اقتصادی در کشور رهایی پیدا می‌کنیم. امیدوارم چنین روزی و فرصتی برای انقلاب اسلامی فراهم شود.

انتهای پیام/198