برای مشکلات کشور نیازمند «جهاد تصمیم» هستیم
برای مشکلات کشور نیازمند «جهاد تصمیم» هستیم
برای مقابله با جنگ شناختی و رسانه‌ای که در جریان است، ما به جهاد تبیین نیاز داریم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای موفقیت در بخش‌های مختلف و حل مشکلات گوناگون کشور نیازمند جهاد تصمیم نیز هستیم.

به گزارش جامعه خبری «بهارستان آنلاین» ؛ دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست وزیر و جمعی از مدیران حقوقی وزارت اطلاعات با بیان اینکه این جمع، جمعی است که نقش مؤثری در امنیت کشور دارد ضمن تقدیر از اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در مقابله با توطئه‌ها و اقدامات دشمنان، گفت: اگر خدای نکرده امنیت به هر شکلی خدشه‌دار شود، زندگی مردم هم در بعد معنوی و هم مادی دچار اختلال می‌شود به خصوص امنیت پایدار در منطقه‌ای که کانون بحران‌هاست.

وی با اشاره به اقدامات امنیتی و نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و علیه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: برخلاف ادعاهای برخی انقلابی‌های پشیمان شده، واقعیت این است که منطق انقلاب ما فرهنگی بود و اساسا برگ برنده ما این بود که هیچ مسئله امنیتی نداشته باشیم اما طراحی دشمن به نحوی بود که از همان ابتدا، انقلاب اسلامی را در عرصه‌های مختلف امنیتی و نظامی درگیر کرد.

رئیس مجلس افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان به خصوص آمریکا و اسراییل مطمئن بودند که در مقابل قدرت فرهنگی ملت ایران قدرتی ندارند و براساس حساب و کتابی که انجام دادند تصورشان این بود که می‌توانند کار ما را در جنگ تحمیلی تمام کنند، اما مجاهدت مردم ایران این تصور آن‌ها را باطل کرد.

دکترقالیباف اضافه کرد: امروز و از پی سال‌ها تقابل نظامی و امنیتی دشمنان با جمهوری اسلامی، در بحث امنیت کشور با وجود اتفاقاتی که هرکدام می‌توانست کشوری را از پای درآورد اما دستاورد و کارنامه امنیتی ما عالی است و کارنامه دفاعی و امنیتی خود را با افتخار سر دست می‌گیریم، هر چند باید بپذیریم که در حوزه اقتصادی کارنامه قابل قبولی نداریم‌ و خجالت‌زده مردم هستیم.

وی در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی که علیه ملت ایران در جریان است گفت: براساس گزارش‌هایی که به دست ما می‌رسد، عرصه طراحی شده علیه ایران صحنه واقعی یک جنگ است و به صورت جزیی در بخش‌های مختلف دشمن در حال رصد و ضربه زدن به حوزه‌های اقتصادی کشور است.

رئیس مجلس همچنین از جنگ شناختی و رسانه‌ای به عنوان دومین عرصه نبرد دشمن با ملت ایران نام برد و گفت: در این جنگ دشمن در حال اجرای سناریویی است که هدف آن از بین بردن امید مردم به خصوص جوانان و القای حس بن بست به آن‌هاست.

دکتر قالیباف افزود: اگر همه بخش‌های کشور دارای انسجام باشند و یک اولویت را دنبال کنند با توجه به ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد، در یک برنامه مدون میان‌مدت می‌توان ثبات اقتصادی را در کشور ایجاد کرد به نحوی که مردم این تحول را به خوبی احساس کنند.

رئیس قوه مقننه تأکید کرد: برای مقابله با جنگ شناختی و رسانه‌ای که در جریان است، ما به جهاد تبیین نیاز داریم و برای موفقیت در بخش‌های مختلف و حل مشکلات گوناگون کشور نیازمند جهاد تصمیم نیز هستیم.

انتهای پیام/5614

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین