برخی از نمایندگان برای انصراف از استیضاح آپارتمان گرفته اند؟
برخی از نمایندگان برای انصراف از استیضاح آپارتمان گرفته اند؟
برای استیضاح برخی از وزرا شاهد فسادهایی در مجلس هستیم.

بهارستان آنلاین – عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت : در جریان استیضاح وزرا برای منصرف کردن برخی نمایندگان به آنها آپارتمان هایی داده شده است تا آنها از استیضاح صرف نظر کنند.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف اباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جدیدا عده ای موضوع نظام پارلمانی را مطرح می کنند و این در حالی است که به اعتقاد بنده قانون اساسی ما بسیار مترقی و توسط افراد بزرگ ، خوش فکر و آینده نگر تدوین شده است ، خاطر نشان کرد : نظام پارلمانی در وضعیت فعلی می تواند خطرناک باشد و مانع فسادهای عجیب و غریب نمی شود لذا اگر نمایندگان بخواهند آن را انتخاب کنند باعث فساد عجیب و عظیمی در مجلس می شود بنابراین ما نباید مانع فساد را خراب کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به برخی از فسادهای موجود در مجلس ، عنوان کرد : برای استیضاح برخی از وزرا شاهد فسادهایی در مجلس هستیم.

این نماینده مجلس دهم گفت : در استیضاح وزرا لیستی در مجلس داریم که آپارتمان هایی برای عدم استیضاح آن وزیر به نمایندگان داده شده است یعنی به نمایندگان آپارتمان داده شده که استیضاح از وزیر را منتفی کنند که این لیست به شورای نگهبان هم داده شده است ، پس می بینیم که فساد این چنینی هم وجود دارد.

ابوترابی در پاسخ به ایم پرسش که این لیست مربوط به همین دوره مجلس است یا دوره های دیگر را هم شامل می شود ؛ گفت : مربوط به دوره های قبل و همین دوره هم هست یعنی فقط مربوط به دوره قبل نیست

عضو کمیسیون امور داخلی کشور با بیان اینکه بسیاری از رد صلاحیت ها مربوط به لیستی است که به شورای نگهبان داده شده است ؛ تاکید نمود : در دوره قبل رد صلاحیت ها زیاد بود و از قرائن و شواهد متوجه می شویم که با توجه به گزارشات ارائه شده این موارد با گزارشات و مستندات دیگر در شورای نگهبان و دستگاه های امنیتی ، نظامی ، انتظامی و اطلاعاتی سازگار است .

نماینده مردم نجف آباد با بیان اینکه نظام پارلمانی خطر بالقوه ای است و مردم را هم تا حد زیادی از دموکراسی دور می کند ؛ گفت : نظام پارلمانی از نظر من بسیار خطرناک است البته نظر اکثریت و قاطع مردم هم مشخص نمی شود.

وی در پایان گفت : همیشه باید یک تضارب آرایی بین پارلمان و رئیس جمهور وجود داشته باشد ؛ اگر بخواهیم وضعیت ایده آلی داشته باشیم باید اختلافاتی وجود داشته باشد تا به نفع مردم بهترین وضعیت اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/276

  • منبع خبر : فارس