برطرف کردن مشکلات مردم افضل از نماز مستحبی است
برطرف کردن مشکلات مردم افضل از نماز مستحبی است
همه ما باید نسبت به مشکل اطرافیان خود احساس وظیفه کنیم.

مرحع بزرگ شیعیان دریکی از سخنرانی های مربوط به بالاترین عبادت در ماه رجب بیان کردند: بهتر است انسان در این ماه مبارک عبادتی را برگزیند که آن عبادت افضل از سایر عبادات است. یکی از عباداتی که ما را به انجام آن تشویق کرده اند همین رسیدگی به نیازمندان و رفع گرفتاری آنهاست.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حضرت آیت الله شبیری زنجانی در یکی از سخنرانی های خود در باره فضیلت ماه مبارک رجب بیان کردند: در ماهی که عبادت در آن اجر بسیار دارد بهتر است انسان عبادتی را برگزیند که آن عبادت نسبت به سایر عبادتها اجر بیشتری دارد.

برخی از زمانها از منظر شریعت مطهر بر سایر زمانها فضیلت دارد. مثلا در ایام هفته، روز جمعه بر سایر روزها فضیلت دارد و استغفار در شب و روز جمعه تاثیر بیشتری دارد. ماه رجب هم یکی از ماه های با فضیلتی است که در آن بسیار به استغفار و ذکر و یاد خداوند سفارش شده است و خوب است که انسان قدر این فرصت ها را بداند.

همانگونه که برخی روزها دارای فضیلت بیشتری هستند برخی از اعمال هم افضلند. نماز مستحبی و قضای حاجات بندگان خدا هر دو می تواند به نیت عبادت و به خاطر خدا انجام شود اما برطرف کردن مشکلات مردم افضل از نماز مستحبی است. نماز برای خداست و برطرف کردن نیاز دیگران عمل برای دیگران است اما همین عمل به دستور خداست و خدا خود به برطرف کردن مشکلات مردم بیشتر از نماز مستحبی اهمیت می دهد.

این مرجع بزرگ دربیان اهمیت توجه به رفع مشکلات مردم گفتند: همانگونه که از روایات به دست می آید ثواب اعمال خیر در ماه رجب زیاد است. پس بهتر است انسان در این ماه مبارک عبادتی را برگزیند که آن عبادت افضل از سایر عبادات است. یکی از عباداتی که ما را به انجام آن تشویق کرده اند همین رسیدگی به نیازمندان و رفع گرفتاری آنهاست. همه ما باید نسبت به مشکل اطرافیان خود احساس وظیفه کنیم./

انتهای پیام/6507

 

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین