برنامه هفتم باید به نفع مردم تنظیم شود نه صرفا متناسب با منافع دولت
برنامه هفتم باید به نفع مردم تنظیم شود نه صرفا متناسب با منافع دولت
مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی به رویه موجود یعنی متوسط ۲سال آخر بازگشت، حداقل سن بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور حذف شد و کاهش سنوات این صنوف نیز در سه رده تنظیم شد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره اصلاح پیشنهادهای دولت در لایحه برنامه هفتم درباره سن و حقوق بازنشستگی؛ گفت: دیروز در کمیسیونتلفیق برنامه هفتم، بندهای مربوط به اصلاح صندوق‌های بازنشستگی در لایحه‌ی دولت بررسی شد.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ مهدی عسگری نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق پیشنهاد دولت در لایحه، سن بازنشستگی افزایش، سنوات بازنشستگی برای مشاغل سخت و زیان‌آور افزایش و با تغییر در نحوه محاسبه، حقوق بازنشستگی کاهش می یافت؛ اظهار کرد:  به طوری که برای محاسبه حقوق بازنشستگی به جای متوسط ۲سال آخر، متوسط ۵سال آخر مبنا قرار می‌گرفت که این خلاف تعهد اخلاقی و مغایر با شرایط قتصادی کشور بود.

وی با تاکید بر اینکه ضریب سنوات مشاغل سخت و زیان‌آور نیز از 1.5سال به 1.2کاهش یافته بود و این یعنی افزایش سنوات برای این گروه، گفت:  حداقل سن بازنشستگی برای مشاغل سخت ۴۵ برای بانوان و ۵۰ برای آقایان تعیین شده بود و این یعنی عملا تخفیف سنوات درخصوص بسیاری از افراد مشمول، قابل محاسبه نبود.

عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه پس از مباحث فراوان، موارد فوق در کمیسیون تلفیق اصلاح شد؛ تاکید کرد: مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی به رویه موجود یعنی متوسط ۲سال آخر بازگشت، حداقل سن بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور حذف شد و کاهش سنوات این صنوف نیز در سه رده تنظیم شد.

عسگری در پایان متذکر شد :  گزارش کمیسیون تلفیق برای تصویب نهایی به #صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین