بسیاری از مصوبات ستاد مقابله با کرونا در مقام عمل قاطعیت لازم را ندارد
بسیاری از مصوبات ستاد مقابله با کرونا در مقام عمل قاطعیت لازم را ندارد
مهمترین اقدامات در پیشگیری و مقابله با کرونا در درجه اول تعهد مردم به رعایت پروتکلها و در درجه دوم برنامه های جامع دولت ها که شامل واکسیناسیون سریع عمومی و شناسایی و قرنطینه کردن بیماران و افرادی که با بیمار در تماس بوده اند، می شود.

بهارستان آنلاین – دکتر رضا آریان‌پور گفت: سیاست‌های نادرست دولت و عدم رعایت پروتکلها توسط برخی از مردم باعث بروز پیک‌های کرونایی شد، دولت سیزدهم باید رویه‌های غلط گذشته را اصلاح کند.

به گزارش«بهارستان آنملاین» ؛ دکتر رضا آریانپور عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست های نامناسب و ناقص و اهمال دولت دوازدهم و همچنین درصد پایین رعایت پروتکلها توسط مردم، باعث بروز پیک های مختلف کرونایی و افزایش میزان بستری و مرگ میر هموطنان شد؛ لذا نیاز است تا دولت سیزدهم در این راستا برنامه های علمی، جامع و عملی داشته باشد.

وی افزود: مهمترین اقدامات در پیشگیری و مقابله با کرونا که سبب کنترل آن در بسیاری از کشورها شده است در درجه اول تعهد مردم به رعایت پروتکلهای حفاظت شخصی شامل استفاده از ماسک مناسب، دوری از تجمعات و رعایت فاصله اجتماعی بوده است و در درجه دوم برنامه های جامع دولت ها بوده است که شامل واکسیناسیون سریع عمومی و شناسایی و قرنطینه کردن بیماران و افرادی که با بیمار در تماس بوده اند، می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و آنچه که از سخنان ایشان استنباط می شد؛ متاسفانه سیاست ها و اقدامات مناسبی در برخورد با کرونا اعمال نشده است و در بحث تهیه واکسن مناسب و به موقع سهل انگاری شده و منجر به تداوم پیکهای کرونا و آسیب دیدن شدید مردم از پیک پنجم ناشی از کرونای دلتا شده هست.

دکتر آریانپور گفت: بسیاری از مصوبات ستاد مقابله با کرونا تنها در حد مصوبه و روی کاغذ بوده و در مقام عمل، قاطعیت لازم و موثر در این خصوص مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم شریف مینودشت‌، کلاله، مراوه تپه و گالیکش افزود: دولت سیزدهم میراث دار تصمیمات و سیاست های نادرست دولت دوازدهم است و مسلما برای کنترل اوضاع با سختی های زیادی روبرو خواهد بود؛ لذا لازم است که اولا دولت جدید رویه های غلط گذشته را اصلاح کند؛ ثانیا هر چه سریع تر واکسیناسیون عمومی با استفاده از واکسنهای داخلی و خارجی را شروع کند؛ ثالثا مردم عزیز با انجام خود مراقبتی و رعایت جدی پروتکلها و دوری از تجمعات و خودداری از مسافرتهای غیر ضروری، هم به حفظ سلامتی خود کمک کنند و هم با کاهش تعداد بیماران و کاهش ورودی بیمارستانها بار اضافی و فشار کاری را از روی دوش پرسنل زحمتکش و خسته بیمارستانها بردارند.

وی در پایان گفت: با انجام اقدامات فوق می توان امید داشت که پیک پنجم کرونا کنترل گردد و آسیب پذیری جامعه نسبت به پیکهای بعدی کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/3450