بعد از گذشت ۲۵ سال هیچ قانونی برای اینترنت تهیه نشده است
بعد از گذشت ۲۵ سال هیچ قانونی برای اینترنت تهیه نشده است
اگر شبکه‌های مجازی تحت نظارت نباشند، بالاترین ضربه را به امنیت ملی ما وارد می‌کنند بنابر این در مجلس شورای اسلامی به دنبال ارزان کردن اینترنت و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات هستیم.

بهارستان آنلاین – دکتر یزدی خواه در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس به دنبال ارزان کردن اینترنت و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات هستیم.

به گزارش «بهارستان آنلاین» ؛ دکتر سید علی یزدی‌خواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران، ضمن اشاره به دو وظیفه ذاتی مجلس از جمله قانون‌گذاری و نظارت، گفت: ۲۵ سال است که اینترنت به کشور ما وارد کشور شده است اما هیچ قانونی برای نحوه استفاده از این موضوع در کشور تهیه نشده است.

وی افزود: ضریب نفوذ اینترنت در کشور یک روزی کمتر از یک درصد بود، اما الآن به بالای ۸۵ درصد در کشور رسیده است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اکثر کشورهای دنیا از جمله اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا، هند، روسیه و چین دارای قوانین در عرصه فضای مجازی هستند.

یزدی‌خواه تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب بارهای بر ساماندهی فضای مجازی تأکید کردند، در اولین ماه فعالیت مجلس شورای اسلامی نیز در تذکراتی که مجلس در خصوص بحث‌های معیشت، اقتصاد، عدالت اجتماعی و جمعیت داشتند، در بحث فضای مجازی نیز فرمودند که باید در کوتاه‌مدت و میان‌مدت به این موضوع پرداخته شود.

وی افزود: اگر شبکه‌های مجازی تحت نظارت نباشند، بالاترین ضربه را به امنیت ملی ما وارد می‌کنند.

یزدی‌خواه تصریح کرد: طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی، هنوز در مرحله کارشناسی است و خیلی در افکار عمومی و رسانه‌ها بیان نشده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس به دنبال ارزان کردن اینترنت و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات هستیم. همچنین به دنبال این هستیم، کسانی که محتوا تولید می‌کنند، این محتوا ارزش‌گذاری شود و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی نیز تقویت شوند.

انتهای پیام/4120

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین