بودجه سال آینده از نظر تراز عملیاتی کسری قابل توجهی دارد/ باید دولت لایحه بودجه را اصلاح کند
بودجه سال آینده از نظر تراز عملیاتی کسری قابل توجهی دارد/ باید دولت لایحه بودجه را اصلاح کند
اگر کمیسیون تلفیق به کلیات بودجه رای ندهد عملا وارد بررسی جزییات آن نخواهد شد.

بهارستان آنلاین – مهندس علی نیکزاد گفت: بودجه سال آینده مشکلات عدیده‌ای دارد و برخلاف سیاست‌های کلی وابستگی به نفت در آن افزایش یافته و از نظر تراز عملیاتی کسری قابل توجهی دارد.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ مهندس علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز مجلس، درباره بررسی بودجه در مجلس، گفت: اصلاح دولت باید به توسعه زیرساخت‌ها بینجامد تا به عدالت اجتماعی نزدیک‌تر شویم.

وی با بیان اینکه بودجه سند و چارچوب و ابزار حکمرانی است، افزود: بودجه سال آینده مشکلات عدیده‌ای دارد و برخلاف سیاست‌های کلی وابستگی به نفت در آن افزایش یافته و از نظر تراز عملیاتی کسری قابل توجهی دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه درلایحه دولت بودجه طرح‌های عمرانی کاهش یافته است،تاکید کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس جمهور این موارد را مطرح کرده که باید دولت لایحه بودجه را اصلاح کند و مجدد به مجلس بدهد.

مهندس نیکزاد تصریح کرد: بودجه سال ۱۴۰۰ یک نوع ریل گذاری است، چون در اولین سال کاری مجلس یازدهم و آخرین سال کاری دولت دوازدهم ارائه شده و باید اصلاح شود، اگر اصلاح نشود در سال بعد تورم سنگینی را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: اگر کمیسیون تلفیق به کلیات بودجه رای ندهد عملا وارد بررسی جزییات آن نخواهد شد.

انتهای پیام /۲۳۱۶