تامین کمک نظامی برای اوکراین در نتیجه نهایی آن تاثیری نخواهد گذاشت
تامین کمک نظامی برای اوکراین در نتیجه نهایی آن تاثیری نخواهد گذاشت
جنگ کنونی با اوکراین در واقع تکرار نسخه جنگ جهانی دوم در فاصله سال‌های ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۵ است.

رئیس جمهور روسیه می‌گوید در جنگ اوکراین، ملیت‌های بسیاری علیه این کشور می‌جنگند.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ رئیس جمهور روسیه اعلام کرد این کشور در عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین، بواقع در حال نبرد با چند کشور و نه یک کشور است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در جمع کهنه سربازان این کشور اعلام کرد که در نبرد بزرگ میهنی، ملیت‌های چند کشور در برابر روسیه در حال نبرد هستند.

رئیس جمهور روسیه در این نشست که به مناسبت هشتادمین سالگرد لغو محاصره لینینگراد برگزار شد، تاکید کرد که جنگ اوکراین شاهد حضور بسیاری از ملیت‌ها علیه روسیه بود.

پوتین با اشاره به دوران گذشته یادآور شد که همیشه به همین منوال بوده است. کافی است که کتاب جنگ و صلح تولستوی را بخوانید تا ببینیم چگونه ملیت‌های مختلف اروپا در جنگ سال ۱۸۱۲ علیه روسیه گردهم آمدند.

به گفته رئیس جمهور روسیه، جنگ کنونی با اوکراین در واقع تکرار نسخه جنگ جهانی دوم در فاصله سال‌های ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۵ است، آنجا که هیتلر تمام اروپا را به کنترل خود درآورد. پوتین همچنین یادآور شد که در زمان محاصره لینینگراد جنایات زیادی از سوی نمایندگانی از تمامی کشور‌های اروپایی رخ داد. البته این جنایات تنها در جبهه لینینگراد اتفاق نیفتاد بلکه در تمامی جبهه صورت گرفت.

رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) بنا به درخواست جمهوری‌های دونباس برای رهانیدن آن‌ها از ظلم رژیم کی‌یف، فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد. از آن زمان تاکنون، غرب و آمریکا ضمن اعملا تحریم‌های گسترده علیه مسکو، از ارسال وتامین کمک نظامی و غیرنظامی برای اوکراین دریغ نکرده‌اند. با این حال، مسکو همواره تاکید کرده که این کار صرفاً به طولانی شدن جنگ دامن زده و در نتیجه نهایی آن تاثیری نخواهد گذاشت.

انتهای پیام/6493

  • منبع خبر : راشاتودی