تحریم  ایران و روسیه به اتهام مداخله ادعایی این دو کشور در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
تحریم  ایران و روسیه به اتهام مداخله ادعایی این دو کشور در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
آمریکا در این گزارش مدعی شد که ایران به یک «عملیات نفوذ سرّی و چند جانبه» دست زده است که ادعا می‌شود هدف آن «تضعیف» احتمال پیروزی مجدد «دونالد ترامپ» در این انتخابات بدون افزایش مستقیم شانس پیروزی رقیب وی، «جو بایدن» بوده است.

بهارستان آنلاین – شبکه خبری سی اِن اِن به نقل از چند مقام دولت آمریکا مدعی شد که واشنگتن هفته آینده علیه ایران و روسیه به اتهام مداخله ادعایی این دو کشور در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تحریمهای وضع می کند.

به گزارش بهارستان آنلاین به نقل از اسپوتنیک، گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در واکنش به گزارش شورای اطلاعات ملی این کشور مبنی بر دست داشتن مسکو و تهران در عملیات‌هایی با هدف اعمال نفوذ و اثرگذاری بر نتایج انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، هفته آینده تحریم‌هایی علیه ایران و روسیه وضع خواهد کرد.

خبرگزاری سی ان ان روز سه شنبه به نقل از سه مقام در وزارت امور خارجه آمریکا گزارش داد که علاوه بر روسیه و ایران، تحریم‌هایی نیز علیه چین وضع خواهد شد.

این مقام‌ها به جزئیات مربوط به تحریم‌های موردنظر اشاره‌ای نکردند.

گفتنی است که شورای اطلاعات ملی ایالات متحده ساعاتی پیش با استناد به یافته‌های یک گزارش مدعی دخالت و تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا از سوی ایران، چین و روسیه شد.

اداره اطلاعات ملی ایالات متحده روز سه‌شنبه در یک گزارش ایران و چند کشور و گروه دیگر از جمله روسیه، کوبا، ونزوئلا، چین و جنبش حزب الله لبنان «را به تلاش برای اعمال نفوذ و اثرگذاری بر روند انتخابات» ۲۰۲۰ آمریکا متهم کرد.

اداره اطلاعات ملی آمریکا در این گزارش مدعی شد که ایران به یک «عملیات نفوذ سرّی و چند جانبه» دست زده است که ادعا می‌شود هدف آن «تضعیف» احتمال پیروزی مجدد «دونالد ترامپ» در این انتخابات بدون افزایش مستقیم شانس پیروزی رقیب وی، «جو بایدن» بوده است.

شورای اطلاعات ملی آمریکا در بخش دیگری از این گزارش غیر محرمانه ادعا کرد که سازمان‌های وابسته به دولت روسیه در جریان انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا جنگی خبری را با تکیه بر اخبار جعلی علیه «جو بایدن» نامزد این انتخابات و رئیس جمهور کنونی ایالات متحده به راه انداختند که دستور این جنگ خبری مستقیماً از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه صادر شده بود.

انتهای پیام/2728