به آبروی روحانیت و نظام کمک فرمایید
به آبروی روحانیت و نظام کمک فرمایید
برادران عزیز! تجربه نشان داده که این گونه درگیری‌ها هرگز نتیجه‌ای جز روشن شدن آتش فتنه و اختلاف در میان مردم ندارد.

بهارستان آنلاین – حضرت آیت الله مکارم شیرازی در واکنش به اختلافات آملی لاریجانی و یزدی گفت: به این وضع خاتمه دهید.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ در پی اظهارات اخیر محمد یزدی و صادق آملی لاریجانی علیه یکدیگر، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در توصیه ای کوتاه به این دو فقیه عضو شورای نگهبان که هر دو سابقه ریاست قوه قضائیه را هم دارند، خواهان پایان درگیری آن دو شد.

متن توصیه این مرجع بزرگ تقلید به شرح زیر است:

«برادران عزیز! تجربه نشان داده که این گونه درگیری‌ها هرگز نتیجه‌ای جز روشن شدن آتش فتنه و اختلاف در میان مردم ندارد. به همۀ شما احترام می‌گذاریم و متواضعانه تقاضا دارم این باب را به کلی مسدود کنید و به آبروی روحانیت و نظام کمک فرمایید. من به همۀ شما عزیزان دعا می‌کنم که به این وضع خاتمه دهید و حتی اگر افرادی پادرمیانی کنند تا عزیزان از یکدیگر عذرخواهی نمایند بسیار بجاست.»

گفتنی است روز شنبه، 26 شهریور، کانال فرید مدرسی به نقل از ارگان اساتید و نخبگان بسیجی حوزه نوشت: «او (آیت الله محمد یزدی) همچنین خطاب به صادق آملی لاریجانی نیز گفته است: هرچند در مساله‌ای نظر، ولی فقیه خلاف عقیده من باشد، موظفم که اطاعت کنم؛ چون ضررش کمتر از شکستن حرمت ولایت و حاکمیت است. فلانی می‌گوید اگه این کار را نکنید نجف می‌روم! خوب بروید، آیا با رفتن شما قم به‌هم می‌خورد؟ شما در قم بودنتان هم خیلی موثر نبود؛ چه رسد که نجف بروید. رییس دفتری که ۱۰ سال، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می‌شود، بعد اعتراض می‌کند که چرا گرفتید؟! به اسم مدرسه علمیه، کاخ ساختند! آیا ارث پدرت بود؛ از کجا آوردی ساختی؟»

یزدی در این دیدار انتقادات تندی را هم علیه حسن روحانی، رئیس جمهور، و محمدجواد علوی بروجردی، از فضلای حوزه علمیه قم، مطرح کرده بود، اما تنها با واکنش تند آیت الله آملی لاریجانی مواجه شد که روز یک شنبه، 27 شهریور، با انتشار جوابیه در پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، به گفته های او پاسخ داد.

انتهای پیام /417