تذکر آیت‌الله نوری‌همدانی نسبت به وضعیت نامنا‌سب ‌معیشتی مردم / چرا ‌همه‌چیز را به تحریم گره می‌زنید؟
تذکر آیت‌الله نوری‌همدانی نسبت به وضعیت نامنا‌سب ‌معیشتی مردم / چرا ‌همه‌چیز را به تحریم گره می‌زنید؟
گله مردم از بی‌توجهی مسئولان بوده و تذکرات مردم به گوش مسئولان نمی‌رسد، مسئولان همه‌چیز را به تحریم گره می‌زنند.

بهارستان آنلاین — مرجع تقلید شیعیان یکی از موضوعات اقتصادی مردم را وضعیت معیشت آنان عنوان کرد و گفت: گله مردم از بی‌توجهی مسئولان بوده و تذکرات مردم به گوش مسئولان نمی‌رسد، مسئولان همه‌چیز را به تحریم گره می‌زنند.
به گزارش بهارستان آنلاین ؛ حضرت آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در جلسه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به خطبه سوم نهج‌البلاغه معروف به خطبه شقشقیه‌ اظهار داشت: در این خطبه آمده ‌خداوند از علما پیمان گرفته که در برابر پرخوری ظالمان و گرسنگی مظلومان نباید بی‌تفاوت باشند.

مرجع تقلید شیعیان اضافه کرد: حضرت علی(ع) در جای‌ جای نهج‌البلاغه وظیفه مسئولان را مشخص کرده ‌که نباید مسئولان صف خود را از صف محرومان و مظلومان جامعه جدا کنند.

وی بیان کرد: نامه‌هایی به ما نوشته می‌شود که “چرا به مسئولان نمی‌گویید که به مردم توجه کنند”، اشخاصی هستند که حقوقشان ده‌ها میلیون تومان است درحالی‌ که حقوق مردم محروم و پایین‌دست جامعه چندروزه تمام می‌شود.

آیت‌الله نوری‌همدانی یکی از موضوعات اقتصادی مردم را وضعیت معیشت آنان عنوان و تصریح کرد: گله مردم از بی‌توجهی مسئولان بوده و تذکرات مردم به گوش مسئولان نمی‌رسد، مسئولان همه‌چیز را به تحریم گره می‌زنند.

وی با اشاره به سیل اهواز و مشکلات مردم خوزستان گفت: سؤال مردم این است که چرا مسئولان به‌موقع به موضوع سیل ورود نمی‌کنند و بعد از خرابی و ویرانی‌های خانمان‌سوز آن‌هم با دستور رهبری اقدام می‌کنند.

به‌گفته استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه قم باید زندگی مسئولان با کسانی که در فقر و وضعیت معیشتی پایین قرار دارند در سطح یکسانی قرار گیرد.

انتهای پیام/831