ترک ناگهانی امیر قطر از نشست سران اتحادیه های کشورهای عربی
ترک ناگهانی امیر قطر از نشست سران اتحادیه های کشورهای عربی
ترک ناگهانی امیر قطر از نسشت اتحادیه کشورهای عربی که اولین نشست این اتحادیه بعد از تحریم های اعمالی بر ضد قطر بود با واکنش های بسیاری روبرو شد.

بهارستان آنلاین – ترک ناگهانی امیر قطر تمیم بن حمد آل ثانی از نشست سران اتحادیه های کشورهای عربی در حالی صورت پذیرفت که احمد ابوالغیظ دبیر کل این اتحادیه در حال سخنرانی بود.

به گزارش بهارستان آنلاین ؛ ابوالغیظ در سخنان خود ضمن تشکر از حمایت های پادشاهی عربستان از دول عربی حمایت برخی از کشورها به ویژه ایران و ترکیه را از شبه نظامیان مسلح که موجب نابودی دول عربی شده اند و همچنین دخالت های این دو کشور را عامل بی ثباتی در منطقه خاورمیانه برشمرد .

هنوز دلیل رسمی ترک این نشست از سوی امیر قطر اعلام نشده است.

این اولین نشست سران اتحادیه های کشورهای عربی می باشد که بعد از تحریم قطر به علت حمایت از تروریسم و ایران با حضور سران دو کشور عربستان و قطر برگزار می شد .

این در حالی است که فقط سران چهارده کشور عربی در این نشست حضور داشته و سران هشت کشور از جمله سوریه ، عمان و مراکش در آن شرکت نکرده اند.

جنگ داخلی لیبی ، تحولات یمن و سودان و همچنین تحولات نوار غزه و مداخلات ایران در امور کشورهای منطقه از جمله محورهای اصلی این نشست می باشد.

انتهای پیام/25

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان