الگوی درمان معتادان باید اصلاح شود /درهای کمپ های جمعیت طلوع بی نشان ها به روی هیچ معتادی بسته نیست
الگوی درمان معتادان باید اصلاح شود /درهای کمپ های جمعیت طلوع بی نشان ها به روی هیچ معتادی بسته نیست
امیدواریم همه از اتفاق کمپ لنگرود درس گرفته تا بار دیگر شاهد چنین اتفاقات دلخراش در کشور نباشیم

مدیرعامل جمعیت طلوغ بی‌نام ونشان‌ها که بیش از  18 سال است که برای بهبودی کارتن خواب‌های کشور فعالیت می‌کند؛ گفت: اعتیاد بیماری است و نباید به معتاد به چشم مجرم نگاه کرد همین نگاه‌های مجرم گونه به فرد مصرف کننده باعث شده  که آمار افراد بهببود یافته به نسبت افرادی که وارد دام اعتیاد می‌شوند کمتر است.

به گزارش «بهارستان آنلاین»، اکبر رجبی مشهود درباره حادثه کمپ لنگرودافزود: این حادثه یک تلنگری است به تمای افرادی که در این حوزه قدم برمی‌دارند است چراکه امروز 32 نفر در آتش سوختند و همه مطلع شدند اما سال‌های طولانی است که جوانی و زندگی خیلی ازاین افراد کارتن خواب و معتاد  به دلیل راه های نادرست درمان می سوزد. یعنی افراد مصرف کننده ترجیح می‌دهند در سرما و گرما در خیابان‌ها بمانند اما تن به ترک اجباری و فضاهایی که قفل و بست دارد نگذارند.

رجبی افزود: معتادان بیشتراز هر چیر نیازمند محبت درک و شفقت هستند نه اجبار ودرهای بسته هیچ بیماری پشت درهای بسته درمان نمی‌شود. ما سال‌هاست که برای معتادان کارتن خواب فعالیت می‌کنیم و در تمام این سال‌ها هیچ یک از مراکز ما درهایش بسته نبوده و تمامی افراد با میل خود در آنجا اقامت داشتند و بهبود یافته اند.

مدیرعامل جمعیت طلوع بی نام و نشان ها تاکید کرد: متاسفانه الگوی درمان در هر شهری متفاوت است و شاید به همین دلیل است که تعداد زیادی از افراد مصرف کننده به تهران پناه می‌آورند و در تهران درمان می‌شوند که شاید اگر در شهرهایشان روش‌های درست درمان انجام شود از تعداد کارتن خواب ها و معتادان پایتخت هم کم شود.

رجبی در پایان گفت: امیدوارم از همین اتفاق درس هایی که باید را بگیریم تا کمتر شاهد این اتفاقات دلخراش باشیم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : بهارستان آنلاین
  • منبع خبر : بهارستان آنلاین