تشکیل سازمان بازرگانی یک خطای محاسباتی بزرگ است
تشکیل سازمان بازرگانی یک خطای محاسباتی بزرگ است
با تشکیل سازمان بازرگانی مجلس نخواهد توانست بر آن نظارت کافی داشته باشد و همچنین بر اساس آیین نامه داخلی مجلس حق سوال و استیضاح ریاست سازمان‌ها وجود ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دورود و ازنا در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: آماده شنیدن استدلال مسئولان دولتی درباره تشکیل سازمان بازرگانی در جلسات کمسیون اجتماعی هستیم و پس از استماع نظرات در خصوص تشکیل سازمان یا وزارت بازرگانی تصمیمگیری می‌شود.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛حسین گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه لایحه 2 فوریتی تشکیل سازمان بازرگانی به مجلس، گفت: دولت این لایحه را تقدیم مجلس کرده که باید فوریتی آن در جلسه علنی بررسی و در صورت تصویب لایحه جهت ارزیابی به کمسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع می‌شود.

تشکیل سازمان بازرگانی یک خطای محاسباتی بزرگ است

وی یادآور شد: پیش از ارائه این لایحه مجلس طرحی تحت عنوان تشکیل وزارت بازرگانی داشت که به تصویب نمایدگان در جلسه علنی رسید و برای ارزیابی به شورای نگهبان ارسال شد که در نهایت از شورا به مجلس اعاده شد که به کمیسیون اجتماعی ارجاع شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های دورود و ازنا در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با تشکیل سازمان بازرگانی مجلس نخواهد توانست بر آن نظارت کافی داشته باشد و همچنین بر اساس آیین نامه داخلی مجلس حق سوال و استیضاح ریاست سازمان‌ها وجود ندارد.

گودرزی تاکید کرد: به دلیل اینکه امکان نظارت بیشتر بر وزارتخانه وجود دارد و همچنین اینکه نمایندگان مستقیم وزیر را انتخاب می کنند، گرایش اکثر نمایندگان بیشتر به طرف تشکیل وزارت بازرگانی است؛البته مجلس و کمسیون اجتماعی به عنوان کمسیون تخصصی آماده شنیدن استدلال‌ مسئولان دولتی به منظور تشکیل سازمان بازرگانی است.

عضو کمیسیون اجتماعی بیان کرد: پس از تعطیلات و تایید اولویت این لایحه در جلسه علنی مجلس اعضای کمیسیون اجتماعی بررسی لایحه تشکیل سازمان بازرگانی را در دستورکار قرار داده و آماده شنیدن نظرات مسئولان دولتی درباره تشکیل این سازمان هستند و پس از آن درباره تشکیل سازمان یا وزارت بازرگانی تصمیمگیری می‌شود.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : تسنیم