نباید  کسانی را که امنیت آرامش و آسایش جامعه ما را تامین می کنند، امنیتشان را به خطر بیندازیم
نباید  کسانی را که امنیت آرامش و آسایش جامعه ما را تامین می کنند، امنیتشان را به خطر بیندازیم
ما گشت ارشاد را خلاصه می کنیم در حجاب مردم. در واقع گشت ارشاد را باید از خود ادارات،نهادها و سازمان‌ها شروع کرد سازمان هایی که اختلاس می‌کنند، خود آخر بی عفتی، بی‌حرمتی و خیانت به بیت المال هستند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس نهم ضمن محکوم کردن حرکات مذبوحانه و حرکات خشونت طلبانه ی بد اندیشان، کج اندیشان و منافقین داخلی و خارجی در حوادث اخیر گفت: اینها بدانند که انشاالله و حتماً از انقلاب و از جوانان انقلابیِ ما سیلی خواهند خورد. کما اینکه دیدیم  پاسدارانِ انقلاب، قرآن و شرفمان، در پی تشدید شرارت‌های دامنه‌دار گروهک‌های تجزیه طلب و تروریست کومله و به دنبال اثبات نقش و دخالت مستقیم، بی پرده و آشکار برخی گروهک‌های تجزیه طلب تروریستی در آشوب‌های اخیر و همچنین کشف و خنثی سازی یکی از بزرگترین دسیسه‌های خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران توسط گروهک تروریستی کومله و به دنبال بی اعتنایی اقلیم شمال عراق به تذکرات و اخطارها برای برچیدن و جمع آوری مقرهای این تروریست‌ها، در واکنشی قاطع و تلافی جویانه، مراکز و مقرهای شناسایی شده آنان که ماموریت تولید و پشتیبانی از شرارت‌های اخیر را نیز دنبال می‌کردند، زیر آتش سنگین قرار داد و مقر کثیفشان را با خاک یکسان نمود  که باید به این پاسداران عزیز اسلام دست مریزاد گفت. باید به این مجاهدین در راه حضرت امام حسین (علیه السلام)، انقلاب و رهبری دست مریزاد گفت؛ که در چندین نوبت جانانه مقرّ این فتنه اخیر اغتشاشات را متلاشی کردند.

حجت ‌الاسلام روح‌الله بیگی ئیلانلو در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» با ابراز تاسف از حضور اندک جوانان و نوجوانانی  که از سر احساسات اغتشاشگران را همراهی کردند ؛خاطرنشان کرد:  این جوانان و نوجوانان عزیز سردی روزگار را نچشیده اند، خانواده های معظم شهدا را از نزدیک ندیده اند. از داغ دل مادران و خواهران چندین شهید داده خبر ندارند. از داغ دل فرزندی که چه بسا پدرش را ندیده است، یا فرزندی که پدرش جلوی چشمان شهید شده است، خبر ندارند. لذا باید در این زمینه بیشتر کار فرهنگی صورت پذیرد و امیدوار هستیم که فرزندان انقلاب و فرزندان امام و رهبری جواب این افراد بد اندیش و کج اندیش را بدهند و مخصوصاً جواب خواص بی بصیرت و برخی از سلبریتی های خائن  که با سفره این انقلاب بزرگ شده اند و در این حوادث اخیر خودشان را در صف اغتشاشگران قرار داده و با جبهه دشمن همسو شده و قهقهه زدند، آن کسانی  که با رای همین مردم عزیز بزرگ و اعتباری برای خودشان دست و پا نمودند و متاسفانه امروزمشاهده می کنیم که در طرف و در صف جبهه خشونت طلبان قرار گزفته اند که ای کاش سیلی اصلی و سیلی حقیقی و واقعی را این ها  بخورند.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه گفت : منافقین ؛ کومله و سلطنت طلب و داعش همانگونه که از اسمشان پیدا و مشخص است اینها در جبهه دشمنان قسم خورده کشورمان قرار داشته و دارند همانگونه که شاهد اقدام تروریستی و بزدلانه جریان تکفیری داعش  در کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع در حرم مطهر فرزند امام موسی کاظم علیه السلام بودید که باعث شد تا دل همه دوستداران انقلاب از این حادثه تروریستی متأثر و غمگین شوند که جا دارد بنده ضمن محکوم کردن این جنایت هولناک و تسلیت به ملت عزیز ایران خصوصاً مردم عزیز و متدین شیراز و خانواده معظم شهدای این حادثه تروریستی، از مسئولان محترم بطور جدی خواستار پیگیری این موضوع را نموده و با همه کسانی که امنیت مردم را به خطر می اندازند و زمینه ساز ناامنی هستند برخورد نمایند و با کمک مردم شجاع ایران زمینه سوء استفاده را از دشمنان بگیرند.

بیگی ئیلانلو با تاکید بر اینکه  نیروی های نظامی و انتظامی مایه امنیت و آرامش کشور هستند و  نباید آنها را به چالش بکشیم؛ خاطرنشان کرد : تضعیف نیروی انتظامی، تضعیف آرامش و آسایش جامعه است و نباید  کسانی را که امنیت آرامش و آسایش جامعه ما را تامین می کنند، امنیتشان را به خطر بیندازیم. آن ها شبانه روز با چشمان بیدار از شهرها و مرزهای ما حفاظت و حراست می کنند تا جامعه ما در آرامش و آسایش به سر ببرد لذا در خصوص حوادث اخیر هر چند نیروی انتظامی و بسیج  مقتدر بودند اما واقعا مظلوم واقع شدند و متأسفانه هم دشمن خارجی به آن‌ها ناسزا گفت و هم بعضی از خواص بی بصیرت آب به آسیاب دشمن ریختند.

این نماینده ادوار با تاکید بر اینکه به جای اینکه امنیت روحی و روانی خود را تامین کنیم، می بینیم که متاسفانه هر روز نیرویی از نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان عزیز ما  به شهادت می رسند؛ خاطر نشان کرد:  حیف است بر این جوانانی که در راه امنیت “خود ما” جان می دهند. یعنی سنگینی و دلخراشی قصه این است که اینها از دست دشمن ضربه نمی خورند و متاسفانه از سوی دشمن داخلی _که امنیت همه آن ها در گرو تلاش های شبانه روزی این عزیزان است_ ضربه می خورند و مظلومانه به شهادت می رسند.

بیگی ئیلانلو در ادامه گفت : ای کاش نیروی انتظامی را قدر بدانیم، ای کاش امنیت مان را قدر بدانیم و ای کاش علاوه بر سیلی که بر کومله، دموکرات، منافقین، ضد انقلاب و آن طرف نشین های آبی می زنیم، به اتفاق همه مردم، به آقا یا خانومی که امروز با خشونت طلبان همراه شده‌اند، سیلی محکم و جانانه ی انقلابی و جهادی  بزنیم؛ در هر پست و مقام و هر لباسی که هستند _چه عمامه به سر باشند،چه کت شلواری باشند، چه نماینده مجلس، چه سلبریتی ها و چه و چه و چه. ای کاش سیلی محکمی از دست جوانان انقلابی ما بخورند و می‌خورند انشاالله.

وی در ادامه در بحث فرهنگ عفاف و حجاب گفت: به قول شعر معروف “علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد”ما کار را رها می کنیم تا نهایتاً برسد به آخر کار. هم خودمان در بن بست گیر می کنیم و هم مردم در مخمصه می افتند. اگر ما فرهنگ حجاب و عفاف، فرهنگ چگونه برخورد با پلیس، فرهنگ چگونه برخورد پلیس با مردم، فرهنگ برخورد همسایه با همسایه، فرهنگ برخورد مسئول با مردم، فرهنگ برخورد مردم با مسئول و غیره را به خوبی فرهنگ سازی می کردیم ، امروز شاهد اتفاقات خوبی بودیم .چندین اداره و سازمان در بحث فرهنگ عفاف و حجاب وجود دارد (سازمان تبلیغات، سازمان ارتباطات، سازمان اوقاف، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، وزارت ارشاد، خانه های هنری و فرهنگی، مساجد، حوزه های علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، صدا و سیما، خبرگزاری ها و الی آخر) و این همه سازمان‌های عریض و طویل که کارشان برای فرهنگ سازی است. حتی وزارتخانه‌هایی که تخصصشان چیز دیگری است مثل وزارت جهاد کشاورزی (که خود نهاد نماینده ولی فقیه دارد و مسائل فرهنگی دارد)، شهرداری ها (که سازمان فرهنگی دارند)، وزارت کشور ، آموزش و پرورش که فلسفه وجودی  آن برای این کار ساخته و پرداخته شده است، دامپزشکی که اسمش دامپزشکی است (نهاد نماینده ولی فقیه دارد و بودجه فرهنگی دارد) و حتی وزارتخانه هایی که اسم فرهنگ روی آنها نیست، به نوعی بودجه فرهنگی دارند. لذا همه این ها در موضوع حجاب و عفاف دخیل هستند و ما باید فرهنگ حجاب و عفاف، فرهنگ حیا، فرهنگ صبوری و بردباری، فرهنگ مبارزه، فرهنگ جهاد، فرهنگ راهپیمایی و … را فرهنگ سازی کنیم که فقط نوبت به پلیس نرسد.در واقع کار باید تقسیم شود، باید امورات و مسئولیت‌ها بین همه قوا، تقسیم شوند تا بالاخره کار به مشکل بر نخورد. لذا فرهنگ‌سازی در همه سطوح و همه توده های جامعه، با همه ظرفیت ها و قابلیت های فرهنگی که هست، باید جاری و ساری شود و فقط متوجه گشت ارشاد نباشد.
تازه ما گشت ارشاد را خلاصه می کنیم در حجاب مردم. در واقع گشت ارشاد را باید از خود ادارات شروع کرد، از خود نهادها و سازمان‌ها شروع کرد. سازمان هایی که اختلاس می‌کنند، خود آخر بی عفتی، بی‌حرمتی و خیانت به بیت المال هستند.

بیگی ئیلانلو در پایان با تاکید بر اینکه عفت، فقط به موی سر خانم ها نیست!  بلکه عفت در رفتار، کردار و چگونگی استفاده از بیت المال است؛ گفت :  عفت در اختلاس، بخور بخور هایی که در سازمان ها و ادارات است، نیست! لذا گشت ارشاد فقط برای موی سر خانم ها نیست. اتفاقاً اولویت اول را باید از مدیران شروع کرد و ما در این قضیه (عفاف و حجاب)، فقط به گشت ارشاد گیر می دهیم.

انتهای پیام/6052

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین