تمام احزاب و گروه‌ها باید به اهمیت استفاده از جوانان برای اداره کشور توجه ویژه داشته باشند.
تمام احزاب و گروه‌ها باید به اهمیت استفاده از جوانان برای اداره کشور توجه ویژه داشته باشند.
نباید فراموش بکنیم که از ابتدا اساس انقلاب بر دوش جوانان بود. جنگ را جوانان و نوجوانان اداره کرده‌اند. بی‌تردید هرجا که جوانان نخبه و قوی حضور پیدا کنند مفید می‌توانند باشند.

بهارستان آنلاین- مجلس شورای اسلامی یکی از اثرگذارترین نهادهای جمهوری اسلامی است تا بدان جا که امام خمینی پس از ریاست جمهوری بنی صدر و در واکنش به نگرانی جمعی از نیروهای انقلاب به آنها توصیه کرد که برای گرفتن کرسی های مجلس تلاش کنند. از سوی دیگر کارنامه مجلس فعلی نشان می دهد که ضعف های جدی در بسیاری از نمایندگان حال حاضر وجود دارد و به همین رو جای پای شفافیت و مبارزه با فساد به شدت در این نهاد مهم خالی است.

به گزارش بهارستان آنلاین ، در همین زمینه با حجت الاسلام سالک یکی از نمایندگان مجلس گفتگویی داشتیم که در ادامه خواهید خواند.

باتوجه به اینکه جنابعالی نماینده مجلس هستید، بفرمایید موافق حضور جوانان در انتخابات پیش‌رو به عنوان کاندیدای نمایندگی مجلس هستید یا این باید مجلس توسط افراد باتجربه مدیریتی و پارلمانی بالاتر اداره شود؟

محور «بیانیه گام دوم» جوانان هستند و مقام معظم رهبری بیش از 40 بار موضوع جوانان را در بیانیه «گام دوم» مطرح کرده‌اند. در الگوی پایدار هم به همین صورت است و تاکید فراوانی بر جایگاه جوانان و نقش جوانان در آینده کشور داشته‌اند. رهبری بارها فرموده‌اند: موضوع آینده اداره کشور بر دوش جوانان است. این یک مسئله روشنی‌ست. یکی از عرصه‌هایی که جوانان در آنجا می‌توانند نقش‌آفرین باشند عرصه انتخابات مجلس هست. بی‌تردید احزاب، گروه‌ها و جریان‌های مختلف تکیه روی ارائه جوان‌هایی برای معرفی در انتخابات دارند. اما شاخصه‌هایی که برای انتخاب جوانان در لیست است باید مورد تامل قرار بگیرد. وگرنه اصل موضوع و اهمیت استفاده از جوانان برای اداره کشور بر کسی پوشیده نیست و کار بسیار ضروری‌ای هم هست.

توصیه‌تان به احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی که در انتخابات پیش‌روی مجلس می‌خواهند وارد رقابت‌های انتخاباتی‌ بشوند چیست؟

نباید فراموش بکنیم که از ابتدا اساس انقلاب بر دوش جوانان بود. جنگ را جوانان و نوجوانان اداره کرده‌اند. بی‌تردید هرجا که جوانان نخبه و قوی حضور پیدا کنند مفید می‌توانند باشند. طبیعی است که تمام احزاب و گروه‌ها باید توجهی به این موضوع داشته باشند.

فکر می کنید مجلس آینده از دیدگاه شما چه نقطه قوتی را باید داشته باشد که ادوار مختلف قبلی مجلس نداشته است؟

ادوار گذشته مجلسی که پشت سر گذاشته‌ایم از ویژگی های مختلف مملو شده‌است.

اما مسئله‌ای که بسیار حائز اهمیت است این است که مجلس پیش‌رو باید به سمت جوان‌گرایی برود. البته جوانانی باید سرکار بیایند که یک دوره مدیریت اجرایی را پشت سر گذاشته باشند. به تعبیر قدیمی ها سرد و گرم جامعه را شناخته باشد.

مهم‌ترین ویژگی‌ای که مجلس باید داشته باشد چیست؟

در یک کلام باید بگویم که مجلس آینده باید انقلابی باشد. غیر از این باشد مشکلات پیدا می کنیم.

انتهای پیام/418

  • منبع خبر : فردا