توافق اخیر با آمریکا بر اساس مصلحت و منافع کشور است
توافق اخیر با آمریکا بر اساس مصلحت و منافع کشور است
آزادسازی پول‌های بلوکه شده حق مسلم مردم است، چرا که به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا غیر قابل دسترسی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آزادی پول‌های بلوکه شده برای حفظ منافع، اقتدار کشور و ثبات منطقه گرفته شد و هیچ پشت پرده‌ای در قبال آن وجود ندارد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ حسین نوش‌آبادی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آزادسازی پول‌های بلوکه شده و تبادل زندانیان، گفت: اصول حاکم بر سیاست خارجی ایران حکمت، عزت و مصلحت کشوراست. منافع جمهوری اسلامی ایران در هر کجا که باشد باید بر اساس این اصول به آن‌ها دست یافت.

وی با بیان اینکه حفظ عزت و مصلحت نظام همراه با تصمیمات حکیمانه سرلوحه اقدامات مسئولان سیاست خارجی کشور است، افزود: اگر به این اصول احترام گذاشته شود هر تصمیمی، منجر به خیر و برکت مردم می‌شود، اما تصمیمات شتاب زده و احساسی که مبتنی بر اصول نام برده نباشد به زیان کشور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: تصمیماتی که در حوزه سیاست خارجی و امنیت ملی است توسط شورای عالی امنیت ملی گرفته می‌شود و دستگاه‌های مجری هم بر اساس آن عمل می‌کنند. مجلس به عنوان یک قوه مستقل نظارت خود را اعمال می‌کند و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم به عنوان کمیسیون تخصصی ناظر بر مسائل امنیتی، سیاسی و نظامی در زمانی که نیاز باشد، ورود می‌کند.

نوش‌آبادی اضافه کرد: مصوبات این کمیسیون بسیار مهم هستند مانند اقدام راهبردی مجلس برای رفع تحریم‌ها؛ برای آنکه از کوتاهی برخی از مسئولان جلوگیری کند، تصویب شد.

وی افزود: قانون اقدام راهبردی مجلس تبدیل به یک نقطه قوت شد و مقام معظم رهبری هم در دیدار با نمایندگان به این موضوع اشاره کرد. تبادل زندانیان هم تصمیمی بود که برای مصلحت کشور گرفته شد به همین جهت این موضوع باید برای مردم به خوبی تبیین شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اما یکی از مشکلات بزرگ کشور آن است که اخبار فقط اعلام می‌شود، در صورتی که دستگاه‌های ذی‌ربط باید با افکار عمومی مواجه شوند و به پرسش‌های آن‌ها پاسخ‌های اقناعی بدهند تا دیگران روایت غلط تولید نکنند، افزود: جهاد تبیین در همه حوزه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد تا به مردم تحلیل‌های غلط ارائه نشود.

نوش‌آبادی با یادآوری اینکه تصمیم دولت برای تبادل زندانیان و آزادسازی پول‌های بلوکه شده در گذشته هم اجرا شد، اظهار کرد: آزادسازی پول‌های بلوکه شده حق مسلم مردم است، چرا که به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا غیر قابل دسترسی هستند.

وی اضافه کرد: برخی از کشور‌ها از ترس تحریم‌های آمریکا، پولی را که از قبال فروش نفت به دست آمده است را نزد خود نگه می‌دارند. توافق اخیر با آمریکا بر اساس مصلحت و منافع کشور است در صورتی که هیچ رابطه‌ای سیاسی با آمریکا وجود ندارد و مذاکره مستقیمی هم صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: باید این دلگرمی میان مردم ایجاد شود که تصمیمات این چنینی برای حفظ منافع، اقتدار کشور و ثبات منطقه گرفته می‌شود و هیچ پشت پرده‌ای در قبال آن وجود ندارد. مواضع جمهوری اسلامی ایران بر اساس عزت و مصلحت کشور است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین