توقیف فیلم سینمایی رحمان 1400
توقیف فیلم سینمایی رحمان 1400
توقیف فیلم سینمایی رحمان 1400بعد از بیست و هفت روز اکران و فروش 20میلیاردی چرا باید نسخه ای از آن اکران شود که مجوز نداشته است؟

بهارستان آنلاین – پس از یک ماه اکران فیلم سینمایی رحمان 1400 با اعلام سازمان سینمایی این فیلم توقیف و از پرده اکران سینماهای کشور خارج شد و نکته قابل توجه فروش بیست و یک میلیاردی این فیلم در ظرف بیست و هفت روز اکران می باشد.

به گزارش بهارستان انلاین ، علت توقیف این فیلم عدم کامل حذف برخی از صحنه های اعلام شده از سوی شورای پروانه نمایش در برخی سینماها اعلام شده است که با عنایت به مفاد ماده 18 آئین نامه نظارت بر نمایش فیلم از دستور ادامه اکران نمایش خارج شده است.

اما اینکه از نظر حقوقی چه شخص و سازمانی باید پاسخگوی چنین اتفاقاتی باشند محمد رضا فرجی مدیرکل دفتر سینمای حرفه ای گفته است که فعلا پخش کننده و تهیه کننده باید پاسخگوی این اتفاق باشند

وی با بیان اینکه انتظار ما بر اخلاق حرفه ای تهیه کنندگان و حتی کارگردان های فیلم در اجرای ظوابط و آئین نامه های اجرایی مصوب است خاطر نشان کرد : سینما نباید به خاطر یک سهل انگاری دچار آسیب شود.

با این گفته مدیرکل دفتر سینمای حرفه ای در حقیقت انگشت اتهام به طرف تهیه کنندگان فیلم گرفته شده است و ادعای سنگینی را علیه آنها مطرح می کند.

انتهای پیام/86

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان