توقیف کشتی ایران / مدیرعامل سازمان کشتیرانی : دروغ است
توقیف کشتی ایران / مدیرعامل سازمان کشتیرانی : دروغ است
توقیف کشتی کانتینربر شهرکرد توسط نیروهای موسم به ارتش ملی لیبی اگرچه در رسانه های خارجی بازتاب گسترده ای داشت اما رئیس سازمان کشتی رانی کشورمان در واکنش به این خبر اعلام کرد : خبر فوق کاملا بی اساس می باشد.

بهارستان آنلاین – وزارت کشور دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد یک کشتی ایرانی که در فهرست سیاه امریکا قرار داشته است را توقیف کرده است.

به گزارش بهارستان آنلاین ، این در حالی است که دولت وفاق ملی که در طرابلس مستقر می باشد بدون ارئه هیچ جزئیاتی از محموله کشتی شهرکرد اعلام کرده است که این کشتی توسط مقامات بندر مصرانه بازرسی شده است .

لازم به ذکر می باشد که کشتی شهرکرد دومین کشتی اقیانوس پیمای ساخت کشورمان است که با طول یکصدو هشتادو هفت متر و عرض سی متر و ارتفاع پنج متر گنجایش جابه جایی دو هزار و دویست کانتینر را دارد و از سال 1393 وارد ناوگان حمل و نقل دریایی جمهوری اسلامی ایران شده است که گفته می شود این کشتی باربری حامل یکصدو چهل و چهار کانتینر بوده و در نزدیکی بندر مصرانه لنگر انداخته بود که این بندر تحت تحریم های امریکا قرار دارد.

کشتی شهرکرد در روز بیست آوریل از بندر بورگاس بلغارستان به سمت بندر مصرانه لیبی حرکت کرده بود.

اما احمد المسماری سخنگوی نیروهای موسم به ارتش ملی لیبی مدعی شده است که این کشتی ایرانی به طور غیر قانونی به سمت مصرانه در حرکت است و حامل تسلیحات و مهمات می باشد

این در حالی است که محمد سعیدی مدیرعامل سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تکذیب خبر توقیف کشتی شهرکرد توسط دولت وفاق ملی لیبی گفت: هیچ کشتی ایرانی تا کنون توقیف نشده است.
وی در مورد کشتی شهرکرد گفت که اختلاف هایی با دولت لیبی داریم و در حال مذاکره و حل و فصل آن هستیم اما این کشتی توقیف نشده است.

مدیر عامل سازمان کشتیرانی تاکید کرد : این خبر از خروجی یک خبرگزاری آفریقایی به اشتباه انتشار یافته است.

وی یادآور شد : پس از پایان مذاکرات خبرهای تکمیلی اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/118

  • نویسنده : سحرجمالی