جان بولتون می خواهد آمریکا را وادار به جنگ با ایران کند
جان بولتون می خواهد آمریکا را وادار به جنگ با ایران کند
امریکا در حال اعزام ناو هواپیمابر لینکلن حامل شماری بمب افکن به منطقه خاورمیانه است به گفته مشاور امنیت آمریکا ، این اقدام پیام روشنی برای جمهوری اسلامی ایران دارد.

بهارستان آنلاین – نماینده ارشد امریکا در مذاکرات هسته ای با ایران در صفحه توئیت خود نوشت : جان بولتون به دنبال درگیری ما با ایران و ونزوئلا است و من جنگی ندیده ام که او نخواهد برپا کند . پس دونالد ترامپ کجا است؟

به گزارش بهارستان آنلاین ، وندی شرمن به بیانیه مشاور امنیت ملی امریکا مبنی بر اینکه این کشور در پاسخ به آنچه برخی نشانه ها و هشدارهای مشکل ساز و جنگ افروزانه از سوی ایران خوانده ، ناو هواپیما بر و هواپیماهای بمب افکن به خاورمیانه می فرستد ، واکنش نشان داد و گفت : بولتون واقعا به دنبال این است که ما را به جنگ با ایران و ونزوئلا وادار نماید.

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در بیانیه ای با بیان اینکه کشتی ها هواپیماها با هدف ارسال پیام خاص و واضحی به ایران فرستاده شده اند ، گفت : هرگونه حمله به منافع آمریکا و متحدانمان با شدت عملی بی امان مواجه خواهد شد.

در این بیانیه همچنین آمده است ؛ آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست اما ما آمادگی کامل داریم تا به هر گونه حمله ای چه از سوی نیروهای نیابتی ، سپاه پاسداران یا نیروهای نظامی قانونی ایران پاسخ دهیم.
اما محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با شبکه سی بی اس درباره احتما جنگ با وجود تنش ها میان ایران و آمریکا گفته است : ایران خواهان درگیری و تقابل نظامی با آمریکا نیست اما ما هفت هزار سال را با فرار کردن سپری نکرده ایم . ما مقاومت می کنیم اما به دنبال جنگ نیستیم . باورمان این است که ترامپ نیز خواهان جنگ نیست اما کسانی هستند که برای جنگ فشار می آورند ولی من فکر می کنم چنین اتفاقی نمی افتد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان