جان دادن در راه خدمتی الهی آیا جلوه زیبایی از شهادت نیست!؟
جان دادن در راه خدمتی الهی آیا جلوه زیبایی از شهادت نیست!؟
ویروس کرونا که برخی معتقدند نوعی سلاح سینتتیک بیولوژیک در عرصه جنگی نرم برای تخریب زیر ساخت های اقتصادی دشمن در سال پر تلاطم ۲۰۲۰ظهور و‌بروز پر سر و‌صدای خود را نمایان ساخت .

بهارستان آنلاین – گزارش موارد مرگ و‌میر در استانهای مختلف بدنبال ابتلا به این بیماری ویروسی موجب تشدید ترس و‌اضطراب جامعه از گسترش پرشتاب این بیماری در سطح کشور گردید.
در راه مقابله با این هجمه گسترده جنگ بیولوژیک که به ظاهر سلامت مردم ولی در واقع اقتصاد و‌کیان کشور را هدف قرار داده است،نیازمند سربازانی توانمند ،فرهیخته و‌از جان گذشته ای است که با اشراف علمی به خطرات سلاح بیولوژیک طبیعی و یا سینتتیک به مصاف دشمنان سلامت جامعه روند.

اپیدمی کرونا با تمام تلخی ها و‌ناملایماتی که همراه دارد،توانست جلوه ای بی نظیر از فداکاری ،ایثار و جوانمردی جان برکفان جبهه سلامت را که سالهاست بی رحمانه تازیانه بی عدالتی و تحقیر سازماندهی شده را به تن میخرد به شایسته ترین شکل ممکن و ‌با افتخار در برابر وجدان بیدار مردم به نمایش گذارد.

واژه ای برای بیان شکوه ،عظمت و شان والای جانباختگان پرستار و‌ پزشکی که در اپیدمی کرونا ویروس در انجام رسالتی که به نیکی خطرات و‌عواقب آن را می دانستند ،نمیتوان یافت.
دفاع از سلامت ،‌حفظ و‌صیانت از جان مردم جهادی است که شانی بالاتر از آن را تصوری نیست.

پزشکان ،پرستاران و‌پیراپزشکان همواره در وادی عشق الهی (که انسان جزیی از ذات اقدس اوست )در مسیر ادای وظیفه حرفه مقدس خود ،جان خود را عاشقانه در طبق اخلاص میگذارند .چنانچه (به عینه در بحران کرونا) دیدیم.

و‌اما آیا وظیفه حاکمیت جز قدر دانی و ارج نهادن در خور شان به فداکاری و‌از خودگذشتگی این سربازان بی ادعای نظام سلامت میباشد.؟
وظیفه ای که متاسفانه دهها سال است همچنان مغفول مانده است !!!.

بدون تردید اعطای عنوان شهید راه سلامت به عزیزانی که در راه حفظ جان دیگران بر اساس وظیفه و رسالت سازمانی خود مخلصانه و آگاهانه ترکش های دشمن بیولوژیک بیمار خود را بجان میخرند و سرمست و‌عاشقانه بال به آسمان می گشایند،حقی است که تا کنون نادیده گرفته شده است.

چه تفاوت است میان جان باختن آتشنشان در خاموش کردن آتش و پزشک و پرستار در نجات بیمار!!!؟؟؟

سازمان نظام پرستاری و‌نظام پزشکی حسب وظیفه صنفی و همچنین نهادهای فرهنگی کشور در راستای تجلیل از ارزش های اخلاقی و‌فرهنگی(که حتی ریشه در اعتقادات دینی جامعه نیز دارد)شایسته است این مهم را در بعنوان مطالبه جامعه پزشکی و پرستاری کشور از مراجع ذیربط(بنیاد شهید،مجلس شورای اسلامی،وزارت بهداشت و درمان) مورد پیگیری قرار دهند.
اگر چه وصف مثنوی عاشقی خدمت در تک تک سربازان سلامت کشور را با هیچ زبان و قلمی نمیتوان سرود اما هیچگاه نباید فراموش کنیم که تکریم و تقدیس شأن آنان بخشی از فرهنگ ملی و مذهبی کشور ما را تشکیل میدهد و توسعه مادی و‌معنوی هر جامعه جز با فرهنگ قدردانی و‌بزرگداشت بزرگان آن حاصل نخواهد شد.

انتهای پیام/1011

  • نویسنده : اکرم عاشق حسینی ؛کارشناس پرستاری
  • منبع خبر : بهارستان آنلاین