جریان انقلابی واقعگرا و مردمی ، مستقلان و اصلاح طلبان و حامیان دولت سه فهرست اصلی انتخابات آینده هستند
جریان انقلابی واقعگرا و مردمی ، مستقلان و اصلاح طلبان و حامیان دولت سه فهرست اصلی انتخابات آینده هستند
مستقل ها جریان سوم نیستند یا بریده از اصلاح طلب ها و جریان دولت هستند و یا افرادی هستند که نمی خواهند در یک جریان خاص قرار بگیرند.

بهارستان آنلاین – فعال سیاسی اصولگرا گفت: خبر ندارم نیروهای انقلاب چه عنوان انتخاباتی را برای خود انتخاب کردند. این مسئله وقتی تابلو بالا برود، معلوم خواهد شد.

به گزارش بهارستان آنلاین ، با توجه به چینش های جدید و به وجود آمدن شورای ائتلاف اصولگرایان به نظر می رسد جمنا کارایی خود را را از دست داده باشد و همچنین فرخوان قالیباف برای به کارگیری نیروهای جوان انقلابی برای لیست انتخاباتی مجلس و همچنین دیدار وی با رئیس جمهور دولت نهم و دهم نشان می دهد شکاف در جبهه اصولگرایی هر روز بیشتر می شود ؛ و این خود از به وجود آمدن جریان جدیدی در انتخابات حکایت دارد که شاید بتواند معادلات انتخاباتی را تحت تاثیر خود قرار دهد بنابر این در این زمینه و تحرکات اصولگرایان با سیدمحمدرضا میرتاج الدینی فعال سیاسی اصولگرا به گفت و گو نشسته ایم که در ادامه می خوانید :

*****فارغ از حوزه های انتخابیه تک نماینده، در کلانشهرها چند فهرست مشهور و اصلی با یکدیگر رقابت می کنند؟

-رقابت دوقطبی نخواهد بود، چون نیروهای مستقل هم در این میدان حضور دارند.

*****مستقلان همان نامزدهای حامی دولت هستند یا جریان سوم خواهند بود؟

-مستقل ها جریان سوم نیستند یا بریده از اصلاح طلب ها و جریان دولت هستند و یا افرادی هستند که نمی خواهند در یک جریان خاص قرار بگیرند یعنی مستقل ها عموما شفافیت مواضع ندارند. رسانه ها همه مسائل را در قالب های جناحی طرح می کنند اما مردم در این قالب ها دست به انتخاب نمی زنند.

*****به طور شفاف می فرمایید که سه فهرست اصلی در انتخابات مجلس کدام‌ها خواهند بود؟

-جریان «انقلابی واقعگرا و مردمی»، «مستقلان» و «اصلاح طلبان و حامیان دولت» سه فهرست اصلی انتخابات آینده هستند. البته جریان «انقلابی واقعگرا و مردمی» غالب خواهد بود چون مردم از رأی به حرکت های جناحی خاص، لیبرالیستی و اعتدال نتیجه نگرفتند و می خواهند کشور از وضعیت کنونی اقتصادی خارج شود. تجربه نشان می دهد که کشور همواره از حرکت ها انقلابی که بر آرمان های انقلاب تأکید دارد نتیجه گرفته است.

*****در چند دوره گذشته انتخابات مجلس نیروهایی که شما نیز در آن اردوگاه سیاسی قرار دارید، تحت عنوان «جبهه متحد اصولگرایان» و «ائتلاف بزرگ اصولگرایان» در انتخابات مجلس لیست می دادند؛ حالا با توصیفی که فرمودید، به نظر می رسد تابلویی به نام اوصولگرایان در انتخابات مجلس آینده نخواهیم داشت؟

-هنوز اعلام نشده است جبهه انقلاب با چه عنوان و تابلو در انتخابات شرکت می کند چون خبر ندارم نیروهای انقلاب چه عنوان انتخاباتی را برای خود انتخاب کردند. این مسئله وقتی تابلو بالا برود، معلوم خواهد شد.

*****پس سرنوشت اصولگرایی چه می شود؟

-اصولگراها با یک برنامه ریزی و ساماندهی، ارتقا موقعیت خود و اصلاح گفتمان می توانند در جریان انقلابی واقعگرا و مردمی قرار بگیرند.

*****برخی می گویند «جریان آقای احمدی نژاد می خواهد روی معادلات انتخاباتی تأثیر بگذارد و این مسئله به ضرر جریان انقلابی خواهد بود، نظر شما چیست؟

-اطلاعی ندارم. بعید می دانم یک جریان حاشیه ای تأثیرگذار باشد چون مردم روی واقعیت ها نظر می دهند، اگر در طول سال های گذشته به کسانی اقبال کردند به دلیل داشتن رویکرد انقلابی و حزب الهی است؛ در واقع این شاخصه ها را در هر مجموعه ای ببینند از آن مجموعه حمایت می کنند.

*****آقای بختیاری وزیر دادگستری دولت دهم در برنامه دست خط از ماجرای قهر یازده روزه احمدی نژاد خاطره ای را نقل کرد. او گفت «احمدی نژاد خواست با آیت‌الله مصباح یزدی هماهنگی شود تا آقای مشایی پیش آیت‌الله مصباح یزدی برود و عقاید خود را عرضه کند. قرار شد مشاور روحانیون رئیس جمهور این کار را انجام دهد. دو هفته از این قضیه گذشت و او نیز دیگر نیامد و از مشاوری هم استعفا داد. من ایشان را دیدم و گفتم چطور شد؟ گفت آیت الله مصباح یزدی فرمودند این صحنه‌سازی است و قبول نکردند. گفتند این واقعیت ندارد، اینها اگر بخواهند واقعاً از آن انحرافات دست بردارد – منظور آقای مشایی بود – مطالب زیادی است که خودش می‌داند و لذا قبول نکردند.»، شما که خودتان هم عضو کابینه دولت دهم بودید، بفرمایید آیا آقای سقای بی ریا قرار بود این هماهنگی را انجام دهد؟ چرا آیت الله مصباح دیدار با مشایی را نپذیرفت؟

-بله، خاطره آقای بختیاری درست است. آقای سقای بی ریا آن زمان مشاور آقای احمدی نژاد در امور روحانیت بود. البته هماهنگی برای دیدار آقای مشایی و آیت الله مصباح پیشنهاد آقای سقای بی ریا نبود، ظاهرا آقای احمدی نژاد از آقای سقای بی ریا خواسته بود که آقای مشایی را پیش آیت الله مصباح ببرد اما آیت الله مصباح چنین دیداری را قبول نکرد و گفته بود «من اصلا این جریان را قبول ندارم چه رسد به این بنشیم با آنها صحبت کنم».

*****چرا آقای مشایی می خواست نزد آیت الله مصباح برود و خود آقای احمدی نژاد برای این دیدار تقاضا نداد؟

– آقای مشایی محور جریان انحرافی دولت بود و آقای احمدی نژاد می خواست با ترتیب دادن دیدار بین آقای مشایی و آیت الله مصباح، مسائل مطرح شده درباره این جریان را حل کند.

انتهای پیام /