جلسه دیروز شورای‌عالی کار، امیدوار کننده نبود / برگزاری جلسه بعدی شورای عالی کار ۲۶اسفند
جلسه دیروز شورای‌عالی کار، امیدوار کننده نبود / برگزاری جلسه بعدی شورای عالی کار ۲۶اسفند
امید داریم پس‌فردا جمعه به نقطه‌نظرات مشترک و توام با واقعیات جامعه دست پیدا کنیم.

جلسه دیشب شورای عالی کار در حالی بدون نتیجه به کار خود پایان داد که جلسه بعدی شورای عالی کار برای تعیین میزان افزایش مزد ۱۴۰۲ روز جمعه ۲۶ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی «بهارستان آنلاین» ؛ محسن باقری، رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور پیرامون جلسه دیشب بیان کرد: در جلسه دیشب شورای‌عالی کار، در مورد نرخ سبد معیشت و به تبع آن میزان افزایش دستمزد کارگران به نتیجه نرسیدیم.

وی افزود: بر اساس آمار و مبانی که توافق شد، قرار بر این شد که پس‌فردا(24اسفندماه) جلسه کارگروه مزد تجدید شود تا در آن به نتیجه مثبت برسیم.

باقری خاطرنشان کرد: در خصوص اعداد و ارقام به مانند جلسات کمیته دستمزد به اجماع نرسیدیم و گفتنی است جلسه دیروز شورای‌عالی کار، امیدوار کننده نبود. لکن امید داریم پس‌فردا به نقطه‌نظرات مشترک و توام با واقعیات جامعه دست پیدا کنیم.

 هادی ابوی, نماینده کارگران در شورای عالی کار نیز با اشاره به مصوبه کمیته دستمزد درباره هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران گفت: مصوبه این کمیته برای میزان هزینه سبد معیشت خانوار کارگری حدود 12میلیون و 479هزار و 500تومان است؛ این رقم از سوی نمایندگان کارگران حدود 17 میلیون و 447 هزار و 160 تومان محاسبه شده بود اما رقمی که صورت جلسه کمیته مزد است رقم 12میلیون و 479 هزار و 500 تومان است.

ابوی گفت: مقرر شد قبل از برگزار جلسه شورای عالی کار جلسه کمیته مزد برگزار شود. درباره اقلامی که در سبد آورده شده است, میزان تورم , قیمت کالاها ایرانی و خارجی باشد و… مقرر شد مجدداً‌بررسی شود.

وی گفت: امشب به نتیجه نهایی نرسیدیم. جلسه بعدی شورای عالی کار روز جمعه 26 اسفند ماه خواهد بود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین