اگر پلیس راهور مسبب مشکلات ترافیکی کلانشهر تهران است پس نقش خودروهای بی کیفیت تولید داخل در این مسئله چیست؟
اگر پلیس راهور مسبب مشکلات ترافیکی کلانشهر تهران است پس نقش خودروهای بی کیفیت تولید داخل در این مسئله چیست؟
نباید با متهم کردن دیگران در صدد پاک کردن صورت مسئله ای بر آییم که بیشتر متوجه خودمان است.

امیرحسین عصاریان برای بهارستان آنلاین نوشت : چند روز پس ازواکنش پلیس راهور به طعنه امید قالیباف مبنی بر اینکه پلیس باید بابت مباحث ترافیکی از مردم معذرت خواهی نماید نکاتی قابل تامل می باشد که مسئولان امر باید حتما به آن رسیدگی نمایند.

نکته اول اینکه با توجه به شرایط حساس کشور و همجنین تذکرات مکرر مقام معظم رهبری منی بر اینکه القاء بی‌آینده‌گی، بن‌بست و اینکه مسئولان اداره کشور را بلد نیستند از جمله کار‌های بدخواهان ایران است و امروز هر کس مردم را از آینده ناامید، یا ایمان‌های مردم را تضعیف، یا مردم را به تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های مسئولان بی‌اعتقاد یا بدبین کند، چه بداند و چه نداند به سود دشمن کار می‌کند لذا بیان اینگونه مباحث باز همان راهکاری از جنس قرار دادن مسئولان مقابل یکدیگر است و این موتور تولید نفرت که در ماههای اخیر به سود پروژه قطبی‌ساز دشمن پمپاژ کرد، طبیعی و صرفا از سر نادانی است؟ و آیا قرار نیست خاموش شود؟

حال با وجود همه این تاکیدات،آیا بیان چنین اظهارنظرهایی آنهم در خصوص بحران پیچیده ترافیک کلان شهر تهران و متهم نمودن پلیس راهور و پاک کردن صورت مسئله ای که تمام به خود وزارت صمت برمی گردد جای بی انصافی نیست ؟ آیا نباید از مسئولان محترم وزارت صمت سئوال نمود که علت تولید افسارگسیخته خودروهای بی کیفیت آنهم با قیمت های نجومی ربطی به پلیس راهور دارد ؟ آقای قالیباف عزیز آیا تا کنون به اعداد و ارقام کشته شدگان جاده ای توجه ای داشته اید آیا کیفیت اسفناک خودروهای تولید داخل و آمار بالای کشته شدگان جاده ای باز هم تقصیر پلیس راهور است؟ آیا باز نشدن باز نشدن و عمل نکردن کیسه‌های هوا (ایربگ‌) در خودروهای تصادفی  باز هم تقصیر پلیس راهور است؟ واقعا چرا؟ آیا سرنشینان یا مسافران خودرو که گناه‌شان نشستن در ارابه مرگ بوده که گاهی از خویشان و بستگان راننده بوده که هیچ نقشی در سلامت یا نقص فنی خودرو ندارند. حتی درپاره‌ای از مواقع به‌ عنوان مسافر از خودروهای تولید داخل استفاده می‌کرده اند که دچار این سرنوشت ناخوشایند گردیده‌اند باز تقصیر پلیس راهور می باشد؟ باید کمی انصاف داشته باشیم باید نسبت به صحبت هایی که می کنیم مسئول باشیم امروز پلیس با وجود بسیاری از مشکلات اقتصادی و حقوق های ناچیز درییافتی پرسنل خود که واقعا در شان این نیرو نیست اینگونه در شب و روز ،گرما و سرما حافظ نظم و امنیت کشورمان هستند؟ آیا کاهش آمار تصادفات، بهبود و رشد فرهنگ ترافیک در میان مدت از نتایج حضور و فعالیت پلیس راهور نبوده است؟

جناب آقای قالیباف چرا وزارت صمت تاکنون به وظیفه خود در قبال خارج کردن خودروهای فرسوده و جایگرینی آنها با خودروهای جدید به عنوان متولی اصلی اقدامی انجام نداده است و آیا با توجه به تولیدات محدود شرکت های خودرو سازی اصلا این کار عملی است؟

جناب آقای قالیباف آیا از انتشار آلودگی خودروهای تولید داخل به دلیل نداشتن استانداردهای آلایندگی هوا اطلاع دارید؟ضمنا چه کسی مسئول مرگ ومیر هموطنان عزیزمان است که به دلیل آلایندگی و نداشتن استانداردهای هوای پاک خودروهای بی کیفیت آنها را روانه بازار می کند؟

جناب آقای قالیباف باید کمی منصفانه به بیان مسائل بپردازیم و باید بدانیم مشکلاتی مانند ترافیک کلانشرها منجمله تهران به یک دستگاه یا سازمان بر نمی گردد و بسیاری از سازمان ها منجمله شهرداری ها با آن ارتباط تنگاتنگی دارند باشد تا همیشه با همیاری و کمک به یکدیگر بتوانیم باری از دوش این ملت بزرگوار برداریم نه اینکه با متهم کردن دیگران در صدد پاک کردن صورت مسئله ای بر آییم که بیشتر متوجه خودمان است انشالله همه ما خدمتگذار واقعی مردم باشیم.

انتهای پیام/6475

 

 

  • منبع خبر : بهارستان آنلاین