جهرمی: «ناهید ۱» حالش خوبه!
جهرمی: «ناهید ۱» حالش خوبه!
ان‌پی‌آر و برخی از خبرگزاری‌ها خبر ناکامی ایران در پرتاب این موشک را به نقل از دِیو شمرلِر، کارشناس ارشد «مرکز مطالعات خلع سلاح جیمز مارتین»، در واشینگتن نقل کرده‌اند.

بهارستان آنلاین – خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ایرانی و افراد مطلع در دولت آمریکا از انفجار یک سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر در ایران خبر داده است.

به گزارش بهارستان آنلاین ، بنابر برخی گزارش منابع خبری، تصاویر هوایی نشان می‌دهد که اقدام ایران در پرتاب یک موشک ماهواره‌بر، در مرحله ابتدایی دچار مشکل شده و به شکست انجامیده است.رادیو ملی آمریکا، ان‌پی‌آر، مدعی شده در تصاویر ماهواره‌ای که شرکت «پلـَنـِت» به‌صورت اختصاصی در اختیارش قرار داده، رنگ سکوی پرتاب موشک تغییر یافته و دودی از آن متصاعد شده که احتمالا حاکی از انفجار این موشک درست در زمان پرتاب است.

ان‌پی‌آر و برخی از خبرگزاری‌ها خبر ناکامی ایران در پرتاب این موشک را به نقل از دِیو شمرلِر، کارشناس ارشد «مرکز مطالعات خلع سلاح جیمز مارتین»، در واشینگتن نقل کرده‌اند. شمِرلِر که از مدتی پیش تصاویر ماهواره‌ای در این زمینه را رصد می‌کرد و نخستین کسی بود که خبر ناکامی ایران را منتشر کرد در مصاحبه‌ای گفته که سکوی دوم پرتاب نیز در این محل در حال آماده‌سازی است.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یک مقام ایرانی و افراد مطلع در دولت آمریکا از انفجار یک سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر در ایران خبر داده است.همزمان، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات با اشاره به گزارش‌های منتشر شده می‌گوید ماهواره ناهید-۱ که قرار بود در مدار قرار بگیرد، سالم است و هنوز در آزمایشگاه است.خبرگزاری رویترز پنجشنبه در گزارشی به نقل از یک مقام ایرانی که نامش را منتشر نکرده، گزارش‌ها درباره انفجار در سکوی پرتاب موشک ماهواره بر در “مرکز فضایی امام خمینی(ره)” در سمنان را تایید کرده بود.

بر این اساس، این مقام ایرانی بدون ارائه اطلاعات بیشتر علت انفجار را “پاره‌ای از مشکلات فنی” عنوان کرده است و گفته “مهندسان جوان ایرانی برای برطرف کردن مشکل تلاش می‌کنند. “رویترز همچنین به نقل از یک مقام آمریکایی بدون ارائه جزییات، “شکست در عملیات پرتاب موشک ماهواره بر” به وسیله ایران را تایید کرده است.اما آذری جهرمی با انتشار پیامی در توییتر نوشت: ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار ناموفق بوده. ناهید۱ حالش خوبه، الان هم در آزمایشگاه مستقره. خبرنگاران هم میتونن بیان بازدیدش.

اتنهای پیام /490