جهش تولید در حوزه مسکن می‌تواند باعث ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد کشور شود
جهش تولید در حوزه مسکن می‌تواند باعث ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد کشور شود
بزرگترین آرزویی که مردم نگران آن هستند، بیکاری فرزندانشان است. فرزندی که بیکار باشد، شرایط ازدواج برای وی فراهم نمی شود.

نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی گفت :  برجام دقیقا در زندگی مردم اثراتی خواهد داشت. همین که آمریکایی‌ها پولهای ما را آزاد کنند (میلیاردها دلار پول های ما بلوکه شده و بالاخره این ها باید به کشور برگردد) و اینکه به راحتی بتوانیم مراودات اقتصادی با همه کشورهای دنیا داشته باشیم، تجارت کنیم و صادرات کنیم. الان این تحریم‌ها باعث شده در خیلی از زمینه ها به عنوان نمونه زعفران ما را به نام اسپانیا صادر می کنند و سود اصلی را اسپانیایی‌ها می برند و خیلی چیزهای دیگر.

حجت الاسلام والمسلمین موسی غضنفر آبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی «بهارستان آنلاین» ؛  با تاکید بر اینکه در مورد وضعیت اقتصادی، وقتی که پایه پولی کشور تضعیف می شود، شما این تورم را می بینید. از طرفی وقتی می خواهیم حجم پول و نقدینگی را کنترل کنیم، به این نکته توجه نمی کنیم که رکودِ همراه با تورم، اثرات سوء و بدتری در زندگی مردم خواهد داشت؛ خاطرنشان کرد :  ما می‌گوییم باید تورم را کنترل کنیم، امانتیجه کنترل نباید عدم رونق  اقتصادی باشد، نباید رکود اقتصادی باشد اگر رونق اقتصادی را در کشور به وجود آوریم؛ ، چرخش اقتصادی وجود داشته باشد، زندگی مردم بچرخد و کشور از لحاظ تولید و مراودات اقتصادی رونق داشته باشد، این تورم قابل تحمل تر است.

وی  تورم همراه با رکود را بدترین نوع شرایطی دانست که کشور با آن در مواجه است ؛ تصریح نمود:  بحثی که امروز  در این شرایط اقتصادی داریم این است که ما می گوییم نباید جلوی تسهیلات را در حوزه مسکن را گرفت چراکه مهم‌ترین پیشران اقتصاد مقاومتی حوزه مسکن است. اکنون ما در حوزه مسکن همین مشکل را داریم. ما به دوستانمان در دولت سیزدهم می گوییم که حوزه مسکن می تواند صنایع مختلف را فعال کند و و باعث افزایش فرایند اشتغال در کشور گردد.

غضنفر آبادی با بیان اینکه دولت جدیداً قدری در شیوه روش هایش  تعقیراتی را اعمال کرده است و به بانک ها اجازه داده شده تا تسهیلات بیشتری  را در اختیار تولید قرار دهند؛ خاطرنشان کرد:   بنده  امیدوار هستم تا  این تسهیلات برای بخش مسکن هم باشد که ما شاهد رونق، خرید و فروش و ساخت و ساز در این حوزه باشیم و شاهد رونق در صنایع مرتبط (صنایع فولاد، صنایع سیمان، صنایع تجهیزات بهداشتی و چیزهایی که برای مسکن مورد نیاز هست) باشیم.
اگر واحدهای مرتبط با حوزه تولید مسکن فعال شوند، در کنار آن می‌تواند صدها هزار شغل ایجاد شود که ما از این نکته غافل هستیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه  ما وظیفه داریم که عرضه ها را در زمینه هایی که وضعیت نابسامان دارند (در بحث قیمت مسکن، اجاره‌بها و ودیعه های مسکن)، بیشتر کنیم و طبیعتاً این فضا می تواند مدیریت شود؛ تصریح نمود: جهش تولید مسکن در کشور می‌تواند باعث ایجاد اشتغال و توسعه اقتصاد کشور شود و اگر دولت در بخش مسکن مشکلات خود را حل کند می‌تواند نابسامانی اقتصادی، پولی را رفع و نقدینگی‌ دست مردم را به سمت تولید مسکن هدایت کند.

انتهای پیام/5918