حباب بازار ارز و طلا در حال از بین رفتن است
حباب بازار ارز و طلا در حال از بین رفتن است
اگر در مقطع فعلی دولت و به خصوص بانک مرکزی که متولی تنظیم نظام پولی و مالی است در جهت مدیریت این وضعیت وارد عمل شود ما بعد از مدت‎ها شاهد ثبات در بازار ارز و طلا خواهیم بود.

بهارستان آنلاین – نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش قیمت دلار و ارز در طی روزهای اخیر به دلیل شکسته شدن حباب‎های موجود در بازار ارز است از این رو دولت باید هرچه سریع‌تر برای مدیریت این وضعیت وارد عمل شود.

به گزارش بهارستان آنلاین ، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره نوسانات بازار ارز در طی روزهای اخیر اظهار کرد: اتفاقی که این روزها ما در بازار ارز و کاهش قیمت آن روبه رو هستیم روندی قابل پیش‎بینی بود چرا که شاهدیم حبابی که از زمستان سال گذشته در این حوزه ایجاد شده بود در حال سپری کردن آخرین روزهای خود است.

وی با اشاره به اینکه شاهد بهبود و حل بسیاری از مسائل در حوزه‎های اقتصادی کشور هستیم، افزود: دید و نگرش مردم در سال 98 برحسب آمارها و اطلاعاتی که ارائه‎ می‎شود در راستای مراجعه به منظور خرید دلار کاهش پیدا کرده و این روند به خودی خود سبب شده تا ما شاهد کاهش و پایین آوردن قیمت ارز در کشور باشیم.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما اگر بتوانیم نگاه مردم را برای خرید ارز در راستای کسب پشتوانه مالی و البته سرمایه‎ای در مقطع فعلی که جنگ اقتصادی سختی از سوی آمریکا علیه کشورمان روبه رو شده است تغییر دهیم بدون شک گام بسیاری بزرگی برداشتیم چرا که همانطور که پیش‎بینی می‎شد ملت ایران در مواجهه با تحریم‏های آمریکا رویکردی قابل قبولی را داشتند که به طورحتم این رویه باید ادامه پیدا کند.

شاهرودی با بیان اینکه حباب بازار ارز و طلا در حال از بین رفتن است، خاطرنشان کرد: اگر در مقطع فعلی دولت و به خصوص بانک مرکزی که متولی تنظیم نظام پولی و مالی است در جهت مدیریت این وضعیت وارد عمل شود ما بعد از مدت‎ها شاهد ثبات در بازار ارز و طلا خواهیم بود.

وی تاکید کرد: در شرایط امروز بازار ارز نکته مهم دیگری که باید آن را مورد توجه قرار دهیم مقابله با دلالان و سودجویان است که در بالا و پایین کردن قیمت‎ها تاثیرگذاز هستند.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل اصلی نابسامانی بازار ارز در کشورمان وجود حباب‎ است که این روند متاسفانه با عدم نظارت دقیق بر بازار ارز، ترس مردم از پیامدهای تحریم و موضوعاتی از این دست شکل می‎گیرد از این رو لازم است که تمام نهادهای نظارتی و اجرایی با یک وحدت رویه مشخص در جهت مقابله با این حباب‎ها وارد عمل شوند و اقدامی را که لازم است انجام دهند چرا که در مقطع فعلی فرصت مناسبی برای مقابله با این رویه وجود دارد.

انتهای پیام/ 212

  • منبع خبر : خبرفوری