مخالفان حزب توسعه و عدالت پیروز نتایج شمارش اولیه آرای شهرداری های آنکارا و استانبول
مخالفان حزب توسعه و عدالت پیروز نتایج شمارش اولیه آرای شهرداری های آنکارا و استانبول
با شمارش نزدیک به بیست درصد از آرای انتخابات شهرداری های ترکیه حزب عدالت و توسعه با مجموع 47.8 دهم آرا توانسته است از دو رقیب سنتی خود پیشی بگیرد.

بهارستان آنلاین – با اعلام شمارش اولیه آرای انتخابات شهرداری ها در ترکیه  مخالفان حزب عدالت و توسعه تا کنون توانسته است در آنکارا بیشترین و در  استانبول با اختلاف  اندک  از رقیب  خود پیشی بگیرند

به گزارش بهارستان آنلاین ، از مجموع نزدیک به بیست درصد آرای شمارش شده حزب جمهوری خواه توانسته است مانند سنوات گذشته در ازمیر بالاترین میزان رای را بدست آورد و همچنین حزب ه ، د ، پ نیز که یکی از احزاب کرد در ترکیه بشمار می آید توانسته است در استان های دیاربکر ، وان ، باتمان و حاکاری بیشترین آرا را نسبت به رقیبان به خود اختصاص دهد .

انتخابات شهرداری ها به عنوان اولین انتخابات پس از تعقیر نظام سیاسی ترکیه از پارلمانی به ریاستی برگزار می شود و به نظر می رسد اردوغان به طور تلویحی شکست در انتخابات را بپذیرد.

بنا بر همین گزارش ، قطع برق در برخی شعب انتخاباتی گمانه زنی ها را در دسبردن در آرا و همچنین تقلب افزایش داده است .

دولت اردوغان در سال های گذشته تلاش بسیاری در ممانعت از حضور نمایندگان حزب ه ، د ، پ در مجلس و شهرداری های ترکیه داشته است و بسیاری از اعضای این حزب در حبس های طولانی و در حال حاضر در زندان بسر می برند.

انتهای پیام /26

  • نویسنده : امیرحسین عصاریان